fb Wirtualny spacer
25 sierpnia 2017

SPIESZMY Z POMOCĄ!

W wyniku nawałnicy, która przeszła przez całą Polskę w miesiącu sierpień 2017 roku wielu ludzi znalazło się w dramatycznej sytuacji. Żywioł bowiem odebrał im dorobek ich życia.

W gminie Brusy dach nad głową straciło ponad 20 rodzin (17 domów uległo całkowitemu zniszczeniu), a ponad 800 budynków mieszkalnych zostało poważnie uszkodzonych. Na dzień dzisiejszy gmina otrzymała ponad 1000 zgłoszeń o uszkodzeniach i stratach w budynkach gospodarczych. Straty wystąpiły także w uprawach leśnych i rolnych. Nadal wielu mieszkańców gminy Brusy nie posiada prądu.

Skutki nawałnicy mieszkańcy całej gminy będą odczuwać jeszcze przez długi czas. Nie możemy być obojętni na los tych ludzi!

Postanowiliśmy podążyć z pomocą na teren gminy Brusy. Do końca września na terenie gminy Śmigiel przeprowadzimy zbiórkę żywności.

Osoby chcące włączyć się w akcję proszę, aby dostarczyły tzw. „suchą żywność” (makaron, ryż, mąkę, cukier, konserwy, a także inne, suche produkty posiadające długi termin ważności) oraz środki czystości do Biura Obsługi Klienta (pokój nr 1) w Urzędzie Miejskim Śmigla, parafiach na terenie gminy Śmigiel, bądź zostawiły ją w koszach oznaczonych logiem Caritas w sklepach: EKO przy ulicy Skarzyńskiego oraz Markecie „Pod Wiatrakami” Marcina Mańczaka.

Informujemy także, że grupa ok 35 strażaków z terenu gminy Śmigiel w dniach 31.08.-01.09. przebywać będzie na terenie gminy Brusy w celu niesienia pomocy przy rozbiórce zniszczonych domów. W tym czasie będą mogli zabrać ze sobą już „pierwsze paczki”.

Apeluję do Państwa o otwarte serca na los ludzi, którzy z dnia na dzień stracili wszystko!

W razie pytań, proszę o kontakt z biurem promocji w gminie Śmigiel, tel. 65 5 186 911.

 

Burmistrz Śmigla

/-/ Małgorzata Adamczak

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych