fb Wirtualny spacer
23 grudnia 2016

Scania 360CB dla OSP w Starym Bojanowie

Jednostka OSP w Starym Bojanowie otrzymała nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Auto na podwoziu scania 360CB, stanie w strażnicy w Starym Bojanowie obok samochodu lekkiego iveko, które jednostka ma już na stanie. Wóz kosztował ponad 830 tysięcy złotych. 500 tys. przeznaczył na ten cel śmigielski samorząd, zaś pozostałą kwotę stanowiła dotacja: 200 tysięcy z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i niespełna 140 tysięcy z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Oficjalne przekazanie samochodu odbyło się 16 grudnia 2016 r. w Starym Bojanowie. Akt przekazania z rąk burmistrz Małgorzaty Adamczak i Wiesława Kasperskiego – przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla przyjął druh Łukasz Kurzawski – komendant gminny ZOSP RP w Śmiglu i jednocześnie prezes OSP w Starym Bojanowie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Jarosław Tomaszewski komendant powiatowy PSP, który reprezentował komendanta wojewódzkiego. Poświęcenia auta dokonał ks. Piotr Kufliński – proboszcz miejscowej parafii.

Jednostka OSP w Starym Bojanowie od 2014 r. jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Rocznie odnotowuje kilkadziesiąt wyjazdów do działań ratowniczych.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych