04 lutego 2019

Siatkarki ze Śmigla wygrywają IV Memoriał Zbigniewa Staszaka

Zawodniczki UKS Śmigiel w imponującym stylu zwyciężyły w turnieju minisiatkówki w Środzie Wielkopolskiej.

IV Memoriał Zbigniewa Staszaka odbył się w dniach 2-3 lutego w Środzie Wielkopolskiej. Turniej upamiętniający twórcę średzkiej siatkówki jest turniejem dla najmłodszych adeptek siatkówki. W trzech kategoriach wiekowych (roczniki 2006, 2007 i 2009), na 3 halach sportowych łącznie zagrało ponad 300 zawodniczek.

Najlepiej zaprezentowały się najstarsze zawodniczki ze Śmigla, które wygrały turniej w kategorii „czwórek” nie przegrywając żadnego meczu. Bardzo dobrze zaprezentowały się również drugi i trzeci zespół, które zajęły odpowiednio 5 i 7 miejsce.

Dobry turniej rozegrały młodsze zawodniczki które w klasyfikacji trójek na 26 zespołów zajęły 11 miejsce, a w gronie 64 singli miejsca 12 i 34.

Najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii „czwórek” została wybrana Zosia Świdzińska ze Śmigla.

Wyniki zespołów ze Śmigla

Kategoria „Czwórki”

UKS Śmigiel I – 1 miejsce (Zosia Świdzińska, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel)

UKS Śmigiel II – 5 miejsce (Aleksandra Jakubiak, Raisa Zdziabek, Julia Ranka, Marysia Franek)

UKS Śmigiel III – 7 miejsce (Martyna Markowiak, Marika Bossy, Martyna Czaińska, Agata Frąckowiak, Dominika Chomska)

Kategoria „Trójki”

UKS Śmigiel – 11 miejsce (Roksana Hanusek, Natasza Ratajczak, Lena Łupicka, Joanna Hałas)