fb Wirtualny spacer
13 kwietnia 2018

Słodkie Śmigielskie Wiatraczki

Słodkie Śmigielskie Wiatraczki są już w sprzedaży. Wszystkich łasuchów zapraszamy do spróbowania ciasteczek rodem ze Śmigla. Wypiek, z przepisu KGW Poladowo, w 2015 r. został nagrodzony w konkursie kulinarnym na potrawę charakterystyczną dla ziemi śmigielskiej.

Do akcji wypromowania regionalnego produktu włączyło się dwóch lokalnych przedsiębiorców. Śmigielskie Wiatraczki można nabyć w każdą środę w Piekarni Danuty Grygier w Śmiglu, a także w każdy czwartek mikesiąca w Restauracji Poemat w Śmiglu.

- Zamysłem konkursu było ustanowienie produktu regionalnego, który będzie utożsamiany z naszym miastem. Współpraca z przedsiębiorcami jest kolejnym krokiem w tym kierunku. Mamy cichą nadzieję, że Śmigielskie Wiatraczki staną się kiedyś sławne podobnie, jak Koguty z Kazimierza Dolnego, czy Papieskie Kremówki. – podsumowuje akcję Anita Kasperska pracownik Urzędu Miejskiego Śmigla.

Przedsiębiorcy, którzy działają w branży cukierniczo-piekarniczej na terenie gminy i chcą również wypiekać wiatraczki mogą zgłosić się po przepis do pracownika biura promocji urzędu, tel. kontaktowy 65 5186 911.

fot. Śmigielskie Wiatraczki oferuje Piekarnia Danuty Grygier.

 

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych