10 czerwca 2015

Śmigiel coraz bliżej zwycięstwa w akcji „Uzależnia mnie tylko sport”!

Zaczęło się w powiecie Grodziskim, potem były Miejska Górka, Śmigiel, Międzychód i Zbąszyń. Przed ostatnimi zawodami w Lesznie gmina Śmigiel jest o krok od zwycięstwa w klasyfikacji generalnej!

Biegi rodzinne w Międzychodzie odbyły się 30 maja. Śmigiel reprezentowało 27 zespołów. Wśród przedszkolaków punkty za II miejsce zdobył Marek Wieczorek z Piotrkiem, za VII miejsce Przemysław Skrzypczak z Oliwierem i za IX miejsce Patryk Jankowski z Borysem.
W kategorii szkół podstawowych klasy I-III Łukasz Złotkowski z Leną zdobyli II miejsce, Łukasz Kurzawski z Wiktorem III miejsce a Kinga Zielińska z Zosią XV miejsce.
W kolejnej kategorii SP klasy IV-VI Grzegorz Kurpisz z Joanną zdobyli VIII miejsce.
Wśród gimnazjalistów na I miejscu uplasował się Tomasz Zając z Patrykiem a na miejscu IV Jakub Kasperski z bratem Kacprem. Kolejny raz w kategorii klas ponadgimnazjalnych I miejsce zdobyli Bartosz i Mikołaj Czarneccy, na IV miejscu dobiegł do mety Marian Skrzypczak z Moniką.

Dzięki nim zdobyliśmy łącznie 5 punktów i umocniliśmy się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Jeszcze większą przewagę nad drugą w „generalce” Miejską Górką zyskaliśmy w kolejnej rundzie, która odbyła się w sobotę 6 czerwca.

Zbąszyń zaprosił sportowców nad brzeg jeziora, co przy upale jaki towarzyszył biegaczom było to miejsce idealne.