fb Wirtualny spacer
19 maja 2015

Śmigiel gościł przyjaciół z Neufchateau

W miniony weekend z roboczą wizytą do Śmigla przyjechał Prezes Komitetu Partnerskiego Neufchateau Jean Michel Gregoire, któremu towarzyszył  François Rebourg członek tegoż Komitetu.  Jean Michel Gregoire od niedawna pełni funkcję prezesa i odwiedził Śmigiel po raz pierwszy, zaś dla  Françoisa Rebourg była to druga wizyta, pierwsza miała miejsce w 2001 roku podczas podpisania partnerskiej umowy. Celem majowego spotkania było omówienie nowych kierunków dalszej współpracy obu miast.

W tym samym czasie w Śmiglu gościła również grupa strażaków z Neufchateau, którzy od wielu lat utrzymują przyjazne kontakty ze śmigielską jednostką OSP.

Członkowie partnerskiego komitetu wspólnie ze strażakami, 15 maja odwiedzili Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie, gdzie funkcjonują klasy mundurowe, w tym strażacka. Francuzi spotkali się tam z dyrektorką placówki Arletą Adamczak-Puk. Tego dnia panowie Jean Michel Gregoire oraz François Rebourg w towarzystwie Marcina Jurgi - zastępcy Burmistrza Śmigla obejrzeli również śmigielską lokomotywownię, strażnicę OSP, złożyli wizytę w Urzędzie Miejskim Śmigla, a także udali się do Kościana, aby zwiedzić zabytkową wieżę ciśnień i znajdujące się w niej obserwatorium astronomiczne. Wieczorem francuscy goście spotkali się z Wiesławem Kasperskim – przewodniczącym Rady Miejskiej oraz Rafałem Klemem – wiceprzewodniczącym.

W sobotę gościom towarzyszyła Burmistrz Małgorzata Adamczak, która zaprosiła ich do wzięcia udziału w imprezie plenerowej przy wiatrakach gdzie świętowano „Imieniny Wiatraków". 

Delegacja strażaków skupiła się na odwiedzaniu strażnic w Kościanie oraz Poznaniu.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych