fb Wirtualny spacer
16 czerwca 2017

Śmigiel w starej fotografii

W śmigielskiej wieży wodociągowej, od 5 do 11 czerwca 2017 r. dostępna była wystawa archiwalnych zdjęć pt. „Śmigiel w starej fotografii”. Zorganizowali ją: Michał Skrzypczak i Włodzimierz Drótkowski – radni Rady Miejskiej Śmigla oraz Bernard Jagodzik – przewodniczący Zarządu Osiedla nr 1 w Śmiglu. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem; ekspozycję zobaczyło blisko 500 zwiedzających.

Organizatorzy składają podziękowania osobom, które udostępniły archiwalne zdjęcia, paniom: Barbarze Rosadzie i Zofii Ratajczak oraz panom: Arkadiuszowi Nowakowi, Zenonowi Olejnikowi, Edwardowi Marciniakowi, Dariuszowi Kozakowi, Wojciechowi Łęczyńskiemu, Zbigniewowi Ratajczakowi, Hubertowi Zbierskiemu, Jerzemu Zielonce, Ryszardowi Górnemu, Lechowi Janickiemu, Dariuszowi Jakubiakowi i Witoldowi Omieczyńskiemu. Podziękowania kierują także za okazaną pomoc dla pani Violetty Gładysiak - prezes Zakładu Wodociągowo-Kanalizacyjnego w Śmiglu.

Organizatorzy przygotowują się do kolejnej wystawy, którą zaplanowali w terminie od 3 do 9 lipca br., dlatego zwracają się z prośbą do osób, które mają w swoich domowych zasobach stare fotografie o udostępnienie ich na potrzeby wystawy. Mile widziane będą też zabytkowe sprzęty. Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt telefoniczny z Michałem Skrzypczakiem, tel. 504 134 608.

Prezentowane zdjęcia przedstawiają m.in. Śmigiel z lotu ptaka z roku 1942, wjazd do Śmigla od strony Kościana z okresu okupacji z niemiecką nazwą miasta, a także zdjęcia z 1913 r. z zakładania sieci wodociągowej.

 

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych