fb Wirtualny spacer
24 sierpnia 2017

Śmigiel w starej fotografii

Od 12 do 15 sierpnia br. w śmigielskiej wieży wodociągowej, po raz trzeci dostępna była wystawa archiwalnych zdjęć ziemi śmigielskiej pt. „Śmigiel w starej fotografii”.

Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystawę dotychczas odwiedziło przeszło tysiąc mieszkańców miasta i gminy.

Jej organizatorzy, radni: Michał Skrzypczak i Włodzimierz Drótkowski oraz przewodniczący Osiedla nr 1 Bernard Jagodzik kierują szczególne podziękowania do pani Violetty Gładysiak prezes Zakładu Wod-Kan Sp. z o.o. za okazaną pomoc oraz osób, które udostępniły archiwalne fotografie, pań: Krystyny Mueller, Izabeli Bereszyńskiej, Agnieszki Mueller, Barbary Ławniczak, Leokadii Tasiemskiej, Weroniki Klotun, Kesany Firlej, panów: Franciszka Cieślika, Arkadiusza Gołembkiego, Krzysztofa Sosińskiego, Piotra Majera, Rafała Marcinkowskiego, Łukasza Jędrzejewskiego, Bolesława Greissera, Konrada Tomasika oraz Jana Mocka.

W związku z tym, że organizatorzy wystawy planują kolejne przedsięwzięcia, w tym prelekcje w wieży wodociągowej poświęcone historii miasta i gminy. Pierwsza z prelekcji, z udziałem pana Franciszka Cieślika, zostanie poświęcona okresowi okupacji na ziemi śmigielskiej i towarzyszyć jej będzie kolejna wystawa zdjęć.

Organizatorzy ponawiają prośbę do mieszkańców gminy o udostępnienie na potrzeby wystawy kolejnych archiwalnych fotografii, a także użyczenie zabytkowych przedmiotów, pamiątek oraz sprzętów.

Organizatorzy wystawy zorganizowali także dwie wycieczki: do Trójmiasta oraz Kotliny Jeleniogórskiej.

Załączone zdjęcia pochodzą z kolekcji pana Franciszka Cieślika i przedstawiają: stację kolejową w Śmiglu, autobus Śmigielskiej Kolei Powiatowej, Stanisława Kędzierskiego, ulicę Wodną w Śmiglu, Kościół p.w. św. Wita.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych