fb Wirtualny spacer
19 maja 2015

Śmigielski akcent w obchodach Tygodnia Bibliotek

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja organizuje Tydzień Bibliotek. Śmigielska biblioteka aktywnie włącza się w ten program promocji czytelnictwa i bibliotek, przygotowując szereg imprez.

Organizowany od 12 lat baśniowy korowód, zdaje się być najbardziej atrakcyjną i widowiskową formą. W tym roku ponad 600 dzieci, nauczycieli, opiekunów z całej gminy wraz z bibliotekarkami przeszło ulicami Śmigla, manifestując przesłanie tegorocznej akcji: Wybieram Bibliotekę. Cieszą zachowania mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się do przemarszu, a także z entuzjazmem witali korowód na trasie. Celem, do którego zmierzał korowód były tereny zielone przy Centrum Kultury w Śmiglu, gdzie nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Baśnie europejskie”, na który wpłynęło 327 prac.

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji imprez: władzom miasta za patronat, Pani Danucie Grygier, Panu Jarosławowi Bartkowiakowi, śmigielskiej policji i strażakom, nauczycielom i opiekunom.

Filie biblioteczne w Czaczu i Nietążkowie w Tygodniu Bibliotek zaprosiły na „Majowy koncert dla przedszkolaków” oraz „Rodzinny piknik z biblioteką”.

K.S.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych