fb Wirtualny spacer
27 czerwca 2022

Śpiewam-Gram-Tańczę – by legenda stała się faktem

„Śpiewam-Gram-Tańczę – by legenda stała się faktem” – taką nazwę nosiła impreza odbywająca się przy wiatrakach w Śmiglu od 24 do 26 czerwca br. Rozpoczęła się korowodem dziecięcym prowadzonym przez śmigielskie maskotki Pankracego i Serwacego.

Na terenie przy wiatrakach na dzieci czekało wiele atrakcji. Można było wziąć udział grach i zabawach, skorzystać z dmuchanych zamków, zwiedzić wiatrak i wystawę wiatraków zebranych w ramach akcji „By legenda stała się faktem – zbierzmy 99 wiatraków”. Piknikową atmosferę zapewniły drożdżówki i napoje, a każde dziecko otrzymało okazjonalny magnes.

Piątkowy wieczór był zarezerwowany dla dorosłych. Przedstawienie teatralne „Dzieje Śmigla. Dar Chleba” w wykonaniu Galerii Teatr, Towarzystwa Śpiewu „Harmonia” oraz chóru „Rapsodia” z Lipna pozostawiło po sobie niezapomniane wrażenie. Po przedstawieniu na wszystkich uczestników czekała pożywna zupa oraz napoje. Można też było zwiedzić wystawę twórczości lokalnych artystów.

Najwięcej atrakcji czekało na mieszkańców w sobotę. Po wspólnym posiłku w Restauracji „Marta”, na teren przy wiatrakach, w rytm muzyki przybyły: Powiatowa Wolsztyńska Orkiestra Dęta, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Blue Brass Band” i śmigielska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z grupami mażoretkowymi. Po raz kolejny okazało się, że koncerty orkiestr z ich szerokim repertuarem, a także występy mażoretek – nigdy się nie nudzą.

W atmosferę świętojańskiej nocy wspaniale wpisały się występy zespołów: „Semplicze” z Krzywinia oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Nie zabrakło też obrzędu związanego z Nocą Kupały, czyli puszczania wianków.

Gwiazdą wieczoru był zespół „Budka Band”, który zagrał największe przeboje „Budki Suflera”, a dzień zakończył się dyskoteką.

W niedzielę już od rana przy wiatrakach spotkały się dzieci na warsztatach tańca mażoretkowego. Była też okazja do zwiedzenia wiatraków.

Impreza Śpiewam-Gram-Tańczę została dofinansowana ze środków Unii Europejskiej.

 

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność. Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2022.

Fot. MD

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych