fb Wirtualny spacer
27 lipca 2015

Sportowe Wakacje dla pięciu wsi

Pięć, pełnych wrażeń, dni od 18 do 22 lipca spędziły dzieci z pięciu sołectw Gminy Śmigiel: Karśnic, Nowego Białcza, Starego Białcza, Księginek oraz Brońska. 

Cykl imprez w ramach Sportowych Wakacji rozpoczął się w sobotę 18 lipca wyjazdem do parku rekreacyjnego Klubu Nenuar w Kościanie. Dzieci aktywnie spędziły czas poszukując skarbu, którym była skrzynia pełna cukierków, a przeprawa tratwą była dla nich nie lada przeżyciem. Dodatkowym atutem zabawy były dyplomy Poszukiwaczy Skarbów.

Kolejnego dnia odbył się festyn rekreacyjno-sportowy na wiejskim boisku. Pomimo, że na sam początek imprezy pogoda nie dopisała, program udało się w pełni zrealizować. Już po burzy Aldona i Violetta Michalskie z Karśnic wraz z kolegami z drużyny zaprezentowały pokaz taekwoondo, a panie z Centrum Kultury przeprowadziły konkursy i zabawy z nagrodami. Nie obyło się bez tradycyjnego przeciągania liny, w którym panie bezapelacyjnie pokonały panów.

Trzeci dzień sportowych zmagań był skierowany dla piłkarzy, którzy rozegrali mecz piłkarski. Każda z drużyn w nagrodę otrzymała piłkę.

Wtorek również był pełen wrażeń. Dzieci i młodzież wyruszyli z boiska sportowego na rajd rowerowy do Kotusza. Pierwszy przystanek odbył się w Leśniczówce Bernarda Pawlisiaka w Prętkowicach, gdzie odbyła się krótka pogawędka edukacyjno-krajoznawcza. Następnie trasą leśną rowerzyści wyruszyli w dalszą podróż. W Kotuszu na uczestników czekały kiełbaski z grilla, a w LOK-u odbył się turniej strzelecki.

Ostatniego dnia dzieci rozegrały zawody sportowe podczas których propagowany był zdrowy styl życia poprzez zabawę.

Dla każdego uczestnika wakacji na sportowo organizatorzy przygotowali drobne upominki, a przez wszystkie dni był przygotowany poczęstunek.

Organizatorami imprez byli: Kółko Rolnicze w Nowym Białczu oraz sołtysi Nowego Białcza, Karśnic, Starego Białcza, Księginek oraz Brońska. Współorganizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Kościanie w ramach programu „Wakacje na sportowo”. Imprezę wsparła również finansowo Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu. 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych