fb Wirtualny spacer
27 września 2018

Sportowe wyróżnienia

26 września 2018 roku w PKOL w Warszawie przyznane zostały gminie Śmigiel: tytuły "Lidera Sportowej Polski 2018", "Sportowa Gmina 2018", a także wyróżnienie "Pasjonat Sportowej Polski 2018".

Wyróżnienie "Pasjonat Sportowej Polski 2018" odebrał Zygmunt Ratajczak, kierownik OKFiR w Śmiglu.
Pan Zygmunt wyróżniony został za budowanie sportowego oblicza gminy, promowanie sportu i rekreacji oraz zachęcanie do uprawiania zdrowego stylu życia. "Pasjonat to osoba, która swoją pracą zawodową przyczynia się do upowszechniania kultury fizycznej, działa na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizuje inne środowiska, a za sprawą swoich działań jest autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców i zapewne pan Zygmunt jest taką osobą. Cieszę się, że właśnie on został wyróżniony"- komentarz burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak.

Natomiast tytuły "Sportowa Gmina 2018" i "Lider Sportowej Polski" w imieniu burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak odebrał zastępca Marcin Jurga. Tytuł "Sportowa Gmina 2018" otrzymały gminy promujące sport i rekreację. Natomiast tytuł "Lider Sportowej Polski 2018" otrzymali, ci burmistrzowie, którzy aktywnie budują sportowe oblicze swoich gmin. Zostało one wręczone za inwestowanie w rozwój nowoczesnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, podejmowane działania na rzecz upowszechniania sportu dzieci i młodzieży, wspieranie lokalnych inicjatyw sportowych oraz osobiste zaangażowanie w szczególności w kadencji samorządowej 2015-2018.

"Śmigiel jest sportową gminą, składa się na to wiele czynników: przede wszystkim potencjał ludzki! Przypominam, że tytuł "Pasjonata Sportowej Polski" po raz trzeci trafił do gminy Śmigiel: w 2016 roku odebrał go Marcin Jurga, a w 2017 nasz tegoroczny jubilat, Michał Szkudlarek! To dzięki wszystkim mieszkańcom gminy Śmigiel możemy odbierać takie wyróżnienia" - komentarz burmistrza Śmigla Małgorzaty Adamczak.

 AP

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych