fb Wirtualny spacer
06 maja 2024

Święto strażaków

W sobotnie popołudnie w Śmiglu odbył się Gminny Dzień Strażaka. W tym roku obchody wypadły dokładnie w Międzynarodowy Dzień Strażaka, który corocznie obchodzony jest właśnie 4 maja.


Uroczystości rozpoczęła syrena alarmowa, która była sygnałem do wymarszu strażaków-ochotników ze wszystkich jednostek OSP w gminie Śmigiel, pocztów sztandarowych i zaproszonych gości ze śmigielskiej remizy do kościoła farnego w Śmiglu, gdzie odbyła się okolicznościowa Msza Święta. Przemarsz uświetniły mażoretki z grupy “Iris” oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Na trasie z kolei czekało wielu mieszkańców gminy, którzy w ten sposób dziękowali ochotnikom za ich bezinteresowną służbę.


Dalsza część uroczystości odbyła się na terenie przy Centrum Kultury w Śmiglu, gdzie Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP Jerzy Cieśla złożył wszystkim strażakom życzenia, do których przyłączyli się także Burmistrz Śmigla oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla. Małgorzata Adamczak i Wiesław Kasperski złożyli na ręce wszystkich prezesów jednostek OSP z gminy Śmigiel okolicznościowe listy, dziękując za codzienny trud i poświęcenie strażaków w trosce o ochronę życia, zdrowia i mienia mieszkańców.

 
Wydarzenie było również okazją do złożenia gratulacji oraz życzeń nowemu Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Jackowi Donajowi, który w minionym tygodniu został mianowany na to stanowisko. Komendant także złożył strażakom życzenia z okazji ich święta.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych