fb Wirtualny spacer
27 Sie 2019

Świętowali rolnicy i seniorzy

Święto Kłosa i Chleba oraz Gminny Dzień Seniora odbyły się w sobotę w Żegrówku. Wydarzeniu towarzyszył barwny korowód, Msza Święta oraz obrzęd dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy”. Tradycyjnie, dożynkowy wieniec odebrał Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Wiesław Kasperski, a chleb burmistrz Małgorzata Adamczak.

 Święto rolników odbywało się wspólnie z Gminnym Dniem Seniora. Przedstawicielki klubów seniora z terenu gminy Śmigiel przygotowały stoiska, na których serwowały pyszne wypieki oraz naturalne soki. Na scenie zaprezentowały się: ludowy zespół „Wilkowianie” oraz kapela „Góralska Hora”. Odbyły się także konkursy: na najładniejszy wieniec dożynkowy, w którym zwyciężyło sołectwo Olszewo oraz na najsmaczniejsze ciasto z owocami, którym okazał się sernik z brzoskwinią przygotowany przez Klub Seniora w Żegrówku. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Śmigiel, Centrum Kultury w Śmiglu, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz sołectwa Bielawy, Żegrówko i Żegrowo.

MM
fot. MD

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych