fb Wirtualny spacer
30 czerwca 2016

Szkolne wieści ze Starego Bojanowa

Matematyczne zabawy

Corocznie organizowany Dzień Matematyczny stanowi wyzwanie dla uczniów. Podejmują oni bowiem zadania dotyczące wykonania matematycznych prac plastycznych oraz rozwiązania krzyżówek. Tego dnia każdy może sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę, a przy okazji porywalizować o zwycięstwo.

Sukces językowy czwartoklasistów

Uczniowie klas czwartych szkoły podstawowej rywalizowali w ogólnopolskim konkursie językowym Galileo. Test składał się z trzech części: znajomości konstrukcji gramatycznych, znajomości słownictwa i funkcji językowych oraz czytania ze zrozumieniem. Gratulacje należą się laureatom konkursu: Aleksandrowi Kochmańskiemu za zajęcie III miejsca oraz Jakubowi Grzesiewiczowi za zajęcie IX miejsca w ogólnopolskim rankingu.

Dzień Projektów

Zadaniem każdego gimnazjalisty jest wykonanie projektu edukacyjnego. W związku z tym uczniowie wybrali tematy, które przedstawili podczas Dnia Projektów w formie omówienia, filmów, pokazów i plakatów. Okazuje się, że wykonanie projektu to nie tylko obowiązek, ale i niezła zabawa.

Dzień Zawodowca – od rzemieślnika do technika

Uczniowie klas I gimnazjum 19 maja uczestniczyli w festynie „Dzień Zawodowca – od rzemieślnika do technika” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie. Gimnazjaliści zapoznali się z prezentacją poszczególnych zawodów (m.in.: fryzjera, fotografa, stolarza, cukiernika, lakiernika, mechanika pojazdów samochodowych, montera sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, operatora obrabiarek skrawających), wzięli udział w konkursach zawodowych i loterii fantowej, obejrzeli pokazy talentów uczniowskich i występy muzyczno-wokalne oraz zaczerpnęli porad u doradcy zawodowego.

Wieści z biblioteki

W bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas II i III szkoły podstawowej pt. „Łamańce językowe”. Dzieci już wcześniej, na podstawie materiałów otrzymanych z biblioteki szkolnej rozpoczęły przygotowania. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Rywalizacja była wyrównana, zwłaszcza na finiszu. Nie było łatwo wyłonić zwycięzcę.

Ostatecznie przyznano 4 miejsca:

I miejsce – Igor Hojan (kl. IIb),

II miejsce – Zosia Schoepe (kl. IIb) i Mateusz Furmaniak (kl. III),

III miejsce – Julia Bobowska (kl. IIa).

Dzieci także zakończyły pracę nad projektem pt. „Moje ulubione zwierzątko - album”. Albumy przybrały formę tak zwanych lapbooków. Swoją pomocą przy ich powstawaniu służyły panie z biblioteki i świetlicy szkolnej.

Sukces informatyczny

W celu rozwijania zainteresowań uczniów praktycznym wykorzystaniem wiedzy informatycznej 7 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej odbył się Pierwszy Gminny Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. Sara Jóźwiak i Jan Kazubski odnieśli sukces - zajęli I miejsce.

Bezpieczne wakacje

Szkoła w Starym Bojanowie dołączyła do projektu „Bezpieczne wakacje”, w ramach którego gościła pracowników WOPR. Przekazali oni najważniejsze wskazówki i informacje mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. W spotkaniach wzięli udział wszyscy uczniowie - od przedszkola po gimnazjum.

Kim będę, gdy dorosnę?

Grupy Misiów i Żabek w ramach zajęć wybrały się na spotkania do miejsc, w których być może w przyszłości będą realizować się zawodowo. Odwiedziły punkt Poczty Polskiej, OSP, Ośrodek Zdrowia oraz Bibliotekę Publiczną w Starym Bojanowie. Podczas rozmów dzieci pytały o to, czego najbardziej były ciekawe.

Pożegnanie szkoły

Uroczystym apelem pożegnaliśmy rok szkolny, absolwentom życzymy powodzenia, a pozostałym uczniom szczęśliwego spotkania w nowym roku szkolnym.

ZS w Starym Bojanowie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych