20 września 2024

Tenisiści na medal!

W dniach 14-15 września 2024 roku w Czempiniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików oraz I Grand Prix Juniorek i Juniorów. W zawodach wystartowało 182 zawodników, a wśród nich 17 reprezentantów KS Polonia Śmigiel.

W kategorii Juniorek reprezentantki gminy Śmigiel zajęły wszystkie miejsc na podium. Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Nowak, drugie Julia Borowska a trzecie Weronika Trybuła. Zwyciężczyni uzyskała awans do Grand Prix Polski Juniorek, które pod koniec września odbędą się w Sępólnie Krajeńskim. Wśród chłopców najlepsze miejsce zajął Miłosz Kmieciak, który był 8.

Wśród Młodziczek najlepsza była Lena Adamczak, która zajęła 1 miejsce i tym samym uzyskała awans na Grand Prix Polski które odbędą się za dwa tygodnie w Gliwicach. W kategorii chłopców z bardzo dobrej strony zaprezentował się Igor Borowski, który pogromcę znalazł dopiero w finałowej partii i zawody zakończył na drugim miejscu.