25 listopada 2015

Tenisiści ze Śmigla na mistrzostwach wojewódzkich

Drużyny dziewcząt oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, po zwycięstwie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym, 24 listopada wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu. Łącznie w zawodach wzięło udział 26 drużyn, 13 dziewczęcych i 13 chłopięcych. Prawo startu w Mistrzostwach miały po dwa zespoły z każdego rejonu Wielkopolski.

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, w składzie: Oliwia Szuster, Aleksandra Małek i Alicja Węgierska zajęły czwarte miejsce. Mistrzem województwa zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Luboniu.
Chłopcy, w składzie: Tomasz Krzykała, Eryk Grochowy i Dawid Gbiorczyk zajęli piąte miejsce. Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa nr 14 w Poznaniu.

Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.