fb Wirtualny spacer
09 czerwca 2021

Tenisowe zmagania na szczeblu krajowym oraz w lidze

Jankes 9 w kraju!

Jakub Jankowski, nazywany przez kolegów Jankes, reprezentował KS Polonia Śmigiel w Indywidualnych oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzieżowców tenisie stołowym. Zawody odbyły się od 27 do 30 maja 2021 r w Gliwicach.

Kuba najlepiej spisał się w grze indywidualnej gdzie w gronie 64 najlepszych zawodników w Polsce zajął 9 lokatę.

W grze podwójnej para Jankowski - Kuba Kuźmicz (Ostróda) zajęli 17  pozycję.

Miksta Jankes zagrał z Anną Zając z Krakowa, para zakończyła zmagania na 17 lokacie.

Kuba startował również w rywalizacji drużynowej. Drużynę wraz z Jankowskim tworzył Jakub Werner reprezentujący na co dzień barwy Wametu Dąbcze. Ostatecznie drużyna została sklasyfikowana na 13 miejscu.

II Liga

5 czerwca 2021 r zawodnicy KS Polonia Śmigiel rozegrali derby okręgu leszczyńskiego. Ich rywalem był zespół Wametu Dąbcze. Polonia wygrała to spotkanie wynikiem 8:2, a punkty zdobyli: Krzysztof Katafiasz (2.5), Jakub Jankowski (2), Michał Walencki (1.5), Andrzej Juszczak (1) i

Wojtek Walencki (1).

Śmigielski klub zakończył sezon zasadniczy II ligi na pozycji lidera, odnosząc przy tym 12 zwycięstw, 1 remis oraz doznając 1 porażki. Niepokonany w lidze jest Jakub Jankowski.

EH

Wyniki GLKS Orlęta Czacz na szczeblu krajowym

Alicja Maślak z GLKS Orlęta Czacz w Gliwicach indywidualnie zajęła 49  miejsce. Natomiast w grze deblowej z zawodniczką AZS AUM Olsztyna Aleksandrą Jabłonką zajęły 17 miejsce, a w grze mieszanej z Szymonem Serokom z Politechniki Rzeszów 33 miejsce.

MM

 

Jakub Jankowski w grze
Jakub Jankowski w grze
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych