fb Wirtualny spacer
06 lipca 2017

Tory pozostaną

Mieszkańcy Ziemina chcą rozebrania torów śmigielskiej wąskotorówki na odcinku Wielichowo – Śniaty i budowy na miejscu torowiska ścieżki pieszo-rowerowej. Z petycją w tej sprawie zwrócili się do śmigielskiego samorządu.

Głównym argumentem wysuniętym w petycji jest poprawa bezpieczeństwa osób poruszających się rowerami lub pieszo wzdłuż ruchliwej drogi wojewódzkiej, która tamtędy przebiega. Szansę budowy ścieżki wnoszący petycję upatrują w możliwości pozyskania zewnętrznych środków na ten cel.

Sprawą zajęła się Rada Miejska Śmigla podczas wspólnego posiedzenia wszystkich komisji. Radni wzięli pod uwagę argumenty mieszkańców Ziemina, ale także argumenty, które niezaprzeczalnie świadczą o historycznym znaczeniu kolejki, jako dziedzictwa narodowego oraz możliwość pojawienia się w przyszłym roku specjalnych rządowych funduszy na rewitalizację kolei wąskotorowych. Ostateczne radni nie wyrazili zgody na likwidację torowiska i takie stanowisko wyrazili w uchwale  podjętej na sesji 27 czerwca br. uznając petycję za nieuzasadnioną.

AKA

fot. archiwalne ŚKW ze zbiorów Sylwestra Suwiczaka

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych