31 stycznia 2017

Turniej kopa o puchar Burmistrza Śmigla

W świetlicy Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego 28 stycznia 2017 r. rozegrany został IV turniej Kopa Sportowego XI edycji Grand Prix Powiatu Kościańskiego. W sobotnim turnieju wystartowało 140 miłośników tej karcianej gry, w tym 5 pań. Grano 5 rund po 32 rozdania każda. Sędzią czuwającym nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji był Jerzy Piechowiak, a wyniki rejestrowała i podsumowała Alicja Kabat.

Puchar za pierwsze miejsce, ufundowany przez Małgorzatę Adamczak - Burmistrza Śmigla, zdobył Eugeniusz Budzyń. Rywalizacja o pierwsze trzy miejsca była bardzo zacięta, o kolejności zadecydowały małe oczka. Drugie miejsce zdobył Roman Cichocki ze Starej Przysieki Pierwszej, a trzecie Jan Drąg z Kościana. Nagrody rzeczowe otrzymało 27. czołowych zawodników. W kategorii pań triumfowała Ewa Stachowiak z Nowego Belęcina.

Puchary i nagrody wręczył prezes Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego Grzegorz Ratajczak w towarzystwie Jerzego Piechowiaka wiceprezesa KSKS.

Po 4 turniejach w klasyfikacji generalnej Grand Prix prowadzi Basiura Zbigniew z Racotu. Ostatni turniej zaliczany do tegorocznej klasyfikacji Grand Prix zaplanowano w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala na 19 lutego.