fb Wirtualny spacer
19 sierpnia 2015

Upalny Motopiknik

Upał nie przestraszył fanów motoryzacji, którzy w sobotnie popołudnie zjawili się na I Motopikniku na placu targowym w Śmiglu.


Motopiknik odbył się dzięki podjętej współpracy Burmistrz Śmigla z Automobilklubem Leszczyńskim. Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji, z których mogli korzystać bezpłatnie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy kartingami oraz nauka jazdy w ślizgu kontrolowanym. Kierowcy mogli sprawdzić się także w teście Stewarda, który weryfikował czy jazda jaką prezentują jest płynna i delikatna, co w przypadku śliskiej nawierzchni zapobiega poślizgom.


Podczas pikniku można było z bliska zapoznać się ze starymi motocyklami oraz wyczynowymi modelami quadów, motocykli, a także samochodu Piotra „Herbiego” Rudzkiego – czołowego polskiego kierowcy rajdowego, który na specjalnie przygotowanej mokrej nawierzchni dał pokaz swoich umiejętności. Z bliska temu wszystkiemu mogła przyjrzeć się Burmistrz Małgorzata Adamczak, która towarzyszyła kierowcy na fotelu pasażera.


Motopiknik był pierwszym, ale na pewno nie ostatnim owocem współpracy gminy Śmigiel z Automobilklubem Leszczyńskim. Burmistrz Śmigla dziękuje za pomoc w organizacji pikniku pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Strażakom z OSP Śmigiel, Firmie „Kowalski”, Firmie "Złomix", Pizzerii "Kakadu" oraz Restauracji "Marta".

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych