fb Wirtualny spacer
19 sierpnia 2015

Upalny Motopiknik

Upał nie przestraszył fanów motoryzacji, którzy w sobotnie popołudnie zjawili się na I Motopikniku na placu targowym w Śmiglu.


Motopiknik odbył się dzięki podjętej współpracy Burmistrz Śmigla z Automobilklubem Leszczyńskim. Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji, z których mogli korzystać bezpłatnie.

Największym zainteresowaniem cieszyły się przejazdy kartingami oraz nauka jazdy w ślizgu kontrolowanym. Kierowcy mogli sprawdzić się także w teście Stewarda, który weryfikował czy jazda jaką prezentują jest płynna i delikatna, co w przypadku śliskiej nawierzchni zapobiega poślizgom.


Podczas pikniku można było z bliska zapoznać się ze starymi motocyklami oraz wyczynowymi modelami quadów, motocykli, a także samochodu Piotra „Herbiego” Rudzkiego – czołowego polskiego kierowcy rajdowego, który na specjalnie przygotowanej mokrej nawierzchni dał pokaz swoich umiejętności. Z bliska temu wszystkiemu mogła przyjrzeć się Burmistrz Małgorzata Adamczak, która towarzyszyła kierowcy na fotelu pasażera.


Motopiknik był pierwszym, ale na pewno nie ostatnim owocem współpracy gminy Śmigiel z Automobilklubem Leszczyńskim. Burmistrz Śmigla dziękuje za pomoc w organizacji pikniku pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Strażakom z OSP Śmigiel, Firmie „Kowalski”, Firmie "Złomix", Pizzerii "Kakadu" oraz Restauracji "Marta".

 

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych