fb Wirtualny spacer
25 sierpnia 2015

Usportowiony Śmigiel

Stowarzyszenie Przyjaciół Śmigielskiej Kolejki Wąskotorowej wspólnie z zarządami wszystkich osiedli w Śmiglu realizowało Projekt „Usportowiony Śmigiel”, w ramach którego 50. dzieci ze Śmigla uczestniczyło w zajęciach sportowo-rekreacyjnych.

Pięciodniowy program realizowany od 17 do 21 sierpnia br. dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat obejmował zajęcia sportowe na boiskach „Orlik” oraz przy wiatrakach w Śmiglu, przejazdy drezynami i zwiedzanie obiektów śmigielskiej kolejki, wyjazd na pływalnię w Kościanie oraz do Parku Linowego „Tarzan” w Lesznie, a także wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dziećmi opiekowali się przewodniczący zarządów osiedli: Włodzimierz Drótkowski – jednocześnie radny Rady Miejskiej i prezes kolejkowego stowarzyszenia, Donata Malak, Sylwia Konieczna i Bernard Jagodzik, jak również radni: Danuta Strzelczyk, Wojciech Adamczewski i Michał Skrzypczak oraz zaangażowani w projekt mieszkańcy osiedli.

Projekt „Usportowiony Śmigiel” został przeprowadzony przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Kościanie w ramach wakacji na sportowo dzieci i młodzieży.

Za udzielone wsparcie finansowe organizatorzy składają serdeczne podziękowania Staroście Kościańskiemu, Burmistrzowi Śmigla, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Śmiglu i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, jak również za okazaną pomoc: Ośrodkowi Kultury Fizycznej i Rekreacji, Centrum Kultury, Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Śmiglu.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych