fb Wirtualny spacer
09 stycznia 2022

VI Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami za nami

W sobotę 8 stycznia 2022 roku w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu odbyło się VI Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami. Tym razem w repertuarze kolędowym zaprezentowała się Rodzina Pospieszalskich.


Śmigielskie Kolędowanie z Gwiazdami" na stałe wpisało się w styczniowy kalendarz gminy Śmigiel. Kolędy Pospieszalskich miały wybrzmieć już rok temu jednak z powodu pandemii koncert został przesunięty. Tym razem się to udało, choć z restrykcjami sanitarnymi i ograniczoną ilością miejsc.


Koncerty to wspólna inicjatywa burmistrz Śmigla oraz Stowarzyszenia "Oliwskie Słoneczko" z Lubinia. Mają charakter charytatywny. Nie inaczej było tym razem - pieniądze z sobotniego koncertu przeznaczone zostaną na budowę nowej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej, które działają przy śmigielskim stowarzyszeniu „Światło Nadziei”. Wspólnymi siłami udało się zebrać 1.257,20 zł


Współorganizatorami byli: parafia pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Zakład Elektroinstalacyjny „Piechel”.

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych