24 czerwca 2016

VI Wiosenny Turniej Warcabowy

W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie 19 czerwca 2016 r. odbył się VI Wiosenny Turniej Warcabowy, tradycyjnie rozgrywany o puchar Burmistrza Śmigla.
Uroczystego otwarcia zawodów w imieniu burmistrza dokonał Michał Majer - pracownik Urzędu Miejskiego w obecności Posła na Sejm RP Wojciecha Ziemniaka, który zaszczycił swą obecnością uczestników turnieju.

Przy planszach zasiedli zawodnicy i zawodniczki z Wielkopolski oraz gościnne z Wrocławia.

Rywalizowano w trzech kategoriach: dzieci (rocznik 2003 i młodsze), kobiety oraz mężczyźni.

W kategorii dzieci, z kompletem punktów zwyciężyła Martyna Karpińska z Targowiska, która wyprzedziła Kacpra  Stachowiaka z Mszczyszyna, swego brata Krzysztofa, oraz Julię Stachowiak.

W kategorii pań pierwsze miejsce zajęła Natalia Myszuk z Lipna, która wyprzedziła Krystynę Radzi z Ostroroga oraz Magdalenę Stachowiak z Mszczyszyna.

W kategorii mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się zaledwie 12-letni, a już mistrz Polski do lat 13, Tymoteusz Myszuk, który uzyskując 13 z 14 punktów, pozostawił w pokonanym polu wielu znakomitych  zawodników. O wyniku od 2 do 5 miejsca decydował zaledwie 1 punkt. Ostatecznie drugie miejsce z dorobkiem 9 pkt. zdobył Tomasz Maćkowiak z Łubnicy, a na trzecim stopniu podium uplasował się ubiegłoroczny tryumfator Zbigniew Kotarski z Gradowic, który wartościowaniem wyprzedził Jana Mameta z Wronek. Piąte miejsce, również z 8 punktami, zajął najstarszy,75-letni wrocławianin Arseniusz Grzelak. Na ostatniej nagradzanej pozycji uplasował się Henryk Rowiński z Wronek, który zgromadził na swoim koncie 6 pkt.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami, a dzieci statuetkami oraz medalami, i nagrodami rzeczowymi.

Organizatorzy dziękują piekarni Michała  Gruszeckiego  za ufundowanie słodkości dla uczestników turnieju.