Facebook
Youtube realizowane projekty

W jesiennej odsłonie

Z inicjatywy Juli Czarneckiej opiekunki seniorek w Klubie Seniora Tęcza powstał projekt „ Jesień życia w jesiennej odsłonie”. Projekt miał na celu poprawę jakości życia osób w wieku emerytalnym. Skierowany był dla grupy seniorek należących do tego klubu.

Inicjatorom wydarzenia chodziło o pokazanie sensu jesieni w sensie bycia seniorem. Była to pewnego rodzaju metafora do wieku pań uczestniczek w odniesieniu do panującej aury i zmieniających się pór roku. W ramach projektu 7 października 2020 r. została przeprowadzona przez fotografa profesjonalna sesja zdjęciowa na terenie parku miejskiego w Śmiglu oraz terenie przy wiatrakach śmigielskich. W wydarzeniu udział brało 14 pań seniorek. Praca przebiegła bardzo sprawnie.

Efektem pracy jest publikacja kalendarza na 2021 rok. Każda z seniorek otrzymała swój egzemplarz, którym może się pochwalić w gronie rodziny oraz powiesić we własnym domu by wspominać sobie to miłe wydarzenie. Dodatkowo kalendarz znajduje się również do wglądu w dziale promocji Gminy Śmigiel, siedzibie klubu Seniora Tęcza oraz w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Śmiglu.

W ramach projektu zostanie również przeprowadzone głosowanie wśród pracowników Urzędu Miejskiego Śmigla oraz Ośrodka Pomocy Społecznej na najciekawsze zdjęcie z kalendarza. Zdjęcie, które zwycięży zostanie wydrukowane i powieszone w siedzibie Klubu Seniora. Grupa kobiet „tęczowe kobietki” serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom. Poniżej kilka fotografii z tego wydarzenia.

 

”Projekt realizowany w ramach konkursu Lokalny Fundusz Małych Inicjatyw organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan, sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”