fb Wirtualny spacer
10 marca 2017

Walne zebranie "Harmonii"

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze Towarzystwa Śpiewu „Harmonia” odbyło się 25 lutego br.

 

Przybyłych na zebranie chórzystów i członków wspierających działalność chóru oraz zaproszonych gości – Zastępcę Burmistrza Śmigla Marcina Jurgę oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Krzysztofa Łącznego powitała prezes Krystyna Schulz. Zebranie prowadził wiceprezes Tadeusz Ilmer.

Na początku zebrania minutą ciszy uczczono członków Towarzystwa, którzy odeszli na wieczny spoczynek w ubiegłym roku. Następnie przedstawiono sprawozdanie z działalności chóru w roku sprawozdawczym od lutego 2016 do lutego 2017 i złożono podziękowanie dyrygentowi Piotrowi Majerowi za systematyczne przygotowywanie i prowadzenie lekcji śpiewu oraz Aleksandrze Benyskiewicz-Grousset za okazjonalne wsparcie działalności chóru, Zarządowi oraz członkom pocztu sztandarowego.

Występy chóru odbywały się cyklicznie, zgodnie z zaplanowanym kalendarzem, m.in. chór zaprezentował się podczas XVII Koncertu z cyklu „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki” w Kościanie, wystąpił w Koncercie Świątecznym ze Studiem Piosenki „Muzol” i Kapelą Zamku Rydzyńskiego w Centrum Kultury w Śmiglu, zaprosił mieszkańców Śmigla do wspólnego śpiewania kolęd podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, zaśpiewał na spotkaniu opłatkowym Seniorów w Centrum Kultury.

„Harmonia” aktywnie uczestniczyła w życiu naszej małej Ojczyzny śpiewając podczas uroczystości państwowych i kościelnych, np. w czasie Uroczystej Sesji Rady Miejskiej Śmigla, Mszy Św. z okazji Światowych Dni Młodzieży w Śmiglu. W ramach życia kulturalno-rozrywkowego Towarzystwo zorganizowało: 4-dniową wycieczkę do Drezna, Miśni, Szwajcarii Saksońskiej i Czeskiej, spotkanie biesiadne w Domu Wina u Guilhema, kolację Cecyliańską, wyjazd do Leszna na Koncert Wiedeński oraz Podkoziołek. Chór „Harmonia „ po raz kolejny wziął udział w projekcie pod hasłem „Z muzyką do ludzi” i koncercie poświęconym pamięci ks. Józefa Surzyńskiego, który odbył się w Kościanie.

We wrześniu 2016 r. grupa chórzystów wraz z reprezentacją władz gminy Śmigiel i innymi mieszkańcami Ziemi Śmigielskiej wzięła udział w wyjeździe do Francji. Było to spotkanie z okazji 15 rocznicy podpisania współpracy między Śmigielm a Neufchateau. W czasie obchodów jubileuszowych „Harmonia” wystąpiła w koncercie dla mieszkańców zaprzyjaźnionego miasta.

Na koniec sprawozdania Prezes podziękowała członkom wspierającym za życzliwość, a dyrygentowi i chórzystom życzyła czerpania przyjemności ze wspólnego śpiewu i spotkań w ramach działalności Towarzystwa.

Sprawozdanie przedstawiła także skarbnik Zofia Wasielewska i przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bogdan Schulz. Sprawozdania zostały przyjęte jednogłośnie.

Wyrazy uznania i podziękowania chórzystom złożył Zastępca Burmistrza Śmigla Marcin Jurga, który wspólnie z Krystyną Schulz wręczył czekolady tym, którzy wykazali się najwyższą frekwencją na lekcjach śpiewu.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem pieśni biesiadnych oraz zaproszeniem na wycieczkę „Harmonii” do Szczecina, Świnoujścia, Alhbeck, Bornholm i Bydgoszczy.

 

B. Ławniczak

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych