fb Wirtualny spacer
02 marca 2021

Weekendowe zmagania tenisistów

Ostatni weekend lutego dla tenisistów Polonii oraz Orląt był bardzo intensywny.

27 Lutego zawodnicy Polonii: Jakub Jankowski, Wojciech Walencki i Krzysztof Katafiasz wzięli udział w półfinale Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej w Ostrorogu. Zmierzyli się z KR-S fairPlayce Invest House Plus Poznań, LKS Błękitni Niechłód oraz UKS Nałęcz Majster Ostroróg. W pierwszym pojedynku zawodnicy Polonii okazali się lepsi od gospodarzy i zakończyli rozgrywki wynikiem 4:1. W finale śmigielscy zawodnicy okazali się lepsi od Błękitnych, wygrywając mecz 4:1.

Wygrany turniej w Ostrorogu zapewnił tenisistom Polonii awans do finału Pucharu Polski edycji Wielkopolskiej.

Dzień później młodziczki i młodziki Polonii wzięli udział w I Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików. Zawody w kategorii żeńskiej wygrała Aleksandra Przybylska, która wywalczyła awans na GP Polski w Dębicy. Ze startów w zawodach zwolniona była Julia Borowska posiadająca limit imienny na GP Polski. Zuzanna Wieczorek uplasowała się na miejscu szóstym. To duży sukces dla Zuzanny, biorąc pod uwagę, że zagrała z koleżankami starszymi o 3 lata. Chłopcy: Piotr Wieczorek, Jakub Handke i Adrian Leśniczak mieli mniej szczęścia. W pierwszej 10 znalazł się tylko Piotr zajmując 9 lokatę.

27 Lutego w Czaczu z okazji 25-lecia Stowarzyszenia GLKS Orlęta Czacz rozegrano pierwszy okręgowy turniej Skrzatów i Skrzatek.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Lena Adamczak. Miejsce 5 wywalczyła Emilia Weinert, 6 Gabryela Marcinkowska, 7 Maria Marcinkowska i 9 Maria Ławniczak.

Wśród chłopców najwyżej, bo na miejscu 5, uplasował się Tobiasz Bartkowiak. Krystian Weinert zajął miejsce 7.

fot. z archiwum klubów

 

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych