fb Wirtualny spacer
11 kwietnia 2016

Wieści z Gimnazjum w Śmiglu

Co słychać w Gimnazjum w Śmiglu?

XI Targi Edukacyjne

W Gimnazjum w Śmiglu 1 marca 2016 roku już po raz  jedenasty odbyły się Targi Edukacyjne. Po otwarciu imprezy przez dyrektor Wandę Judek zgromadzeni w sali gimnastycznej gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać prezentacji dwunastu szkół z naszego regionu i poznać ich oferty edukacyjne. Następnie przyszedł czas na rozmowy z nauczycielami, uczniami (bardzo często absolwentami śmigielskiego gimnazjum) i szukanie odpowiedzi na pytania, które nurtują trzecioklasistów.

W XI Targach Edukacyjnych uczestniczyli przedstawiciele:

- I Liceum Ogólnokształcącego z Leszna,

- II Liceum Ogólnokształcącego z Leszna,

- III Liceum Ogólnokształcącego z Leszna,

- Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna,

- Zespołu Szkół Elektroniczno - Telekomunikacyjnych z Leszna,

- Zespołu Szkół Ochrony Środowiska z Leszna,

- Zespołu Szkół Technicznych z Leszna,

- Zespołu Szkół Rolniczo - Budowlanych z Leszna,

- I Liceum Ogólnokształcącego z Kościana,

- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Kościana,

- Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Nietążkowa,

- Zakładu Doskonalenia Zawodowego z Kościana,

- Hufca Pracy z Kościana

- firmy FKS Okucia Okienne i Drzwiowe z Bronikowa.

 

Ile głów, tyle pomysłów

W piątek, 4 marca br., odbył się szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Każdy z siedmiorga uczestników wykonywał pracę techniką dowolną. Gimnazjalistom biorącym udział w konkursie nie brakowało inwencji twórczej i talentu, o czym świadczyły ich kartki. Kilka dni później komisja w składzie: Alicja Przybyłek, Monika Włoch i Ewelina Świdzińska dokonała oceny prac. Wyniki konkursu są następujące: I miejsce – Jagoda Matuszczak z klasa IIa, II miejsce – Wiktoria Szczerbal z klasa Ib, III miejsce – Mateusz Marcinkowski z kl. IIIb i Milena Skórzewska z kl. IIa. Wyróżnienia przyznano: Magdalenie Kasprzyk - klasa Ib, Natalii Paluszak - klasa Ia, Katarzynie Kubiak - klasa Ib. Kartki wykonane przez uczestników konkursu można obejrzeć w gablocie na szkolnym korytarzu.

Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Święto Kobiet!

8 marca wszystkie kobiety, małe i duże, w śmigielskim gimnazjum mogły poczuć się wyjątkowo. Już od rana słyszały wiele życzeń i ciepłych słów od panów, otrzymywały od nich w dowód pamięci małe upominki. Ponadto, aby umilić wszystkim paniom to święto grupa uczniów, pod kierunkiem Piotra Andrynowskiego, przygotowała kabaretowy program artystyczny. Uroczystość była uatrakcyjniona utworami muzycznymi opowiadającymi o przedstawicielkach płci pięknej. Nie mogło zabraknąć również życzeń, kwiatów i słodkich upominków, które chłopcy z 3c wręczyli wszystkim kobietom zasiadającym na widowni w auli szkolnej. Te miłe gesty wywołały  uśmiechy na twarzach wszystkich pań.

 

Święto Liczby PI

14 marca br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby PI.  Aby uczcić święto najbardziej znanej na świecie stałej matematycznej, w poniedziałek, podczas dużej przerwy, przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w konkursie plastycznym, przygotowanym przez nauczycielkę matematyki p. Mendel i klasę IIc, podczas którego gimnazjaliści wykonywali plakaty przedstawiające wybrane cyfry rozwinięcia liczby Pi. W zmaganiach zwyciężyła kl. IIc, drugie miejsce przyznano kl. IIIb, a trzecie – Id.

 

Szkoła dziedzictwa. Projekt 966.

19 marca 2016 r. dwie uczennice śmigielskiego gimnazjum: Anna Kaczmarek i Sylwia Kurzawa pod opieką nauczycielki historii Moniki Szudry, wzięły udział w uroczystym podsumowaniu etapu wielkopolskiego programu „Szkoła dziedzictwa. Projekt 966”. Gala odbyła się podczas Targów Edukacyjnych organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.Program edukacyjny „Szkoła dziedzictwa. Projekt 966’’ został zorganizowany przez Centrum Turystyki Kulturowej "Trakt Brama Poznania" oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a jego celem było rozwijanie edukacji na rzecz dziedzictwa w polskich szkołach, ze szczególnym uwzględnieniem początków państwowości polskiej. Szkoły uczestniczące w projekcie włączyły się w ten sposób w obchody jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. W czasie uroczystej gali projektu uczestnicy wysłuchali wykładu przedstawionego przez archeologa. Oprócz tego mogli obejrzeć prezentacje wyróżnionych projektów. Wszystkie szkoły uczestniczące w uroczystym podsumowaniu otrzymały od organizatorów certyfikaty i drobne upominki. Warto dodać, że śmigielscy gimnazjaliści w ramach programu realizowali projekt pn.: „Kościoły ziemi śmigielskiej dziedzictwem przyjęcia chrześcijaństwa przez Mieszka I w 966’’.

 

I Dzień Wiosny, czyli zielono nam

„Zielono mam w głowie…” – można było powtórzyć za poetą, stojąc 21 marca na korytarzach śmigielskiego gimnazjum. Samorząd Uczniowski, by uczcić nadejście wiosny, zorganizował w poniedziałek kolejny, kolorowy dzień - DZIEŃ ZIELONY. W szkole było bardziej zielono niż zwykle. Nadejście wiosny najaktywniej „świętowano” w klasie 2a.

 

Srebrne dziewczyny

W Gostyniu 31 marca rozegrano Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn, w tym ekipa z śmigielskiego gimnazjum w składzie: Kamila Bajonczak, Dominika Nadolna, Kinga Bauta, Michalina Wiśniewska, Marcelina Szulc, Olga Szlachetka, Roksana Kiełczewska, Joanna Kurpisz. Dziewczyny ze Śmigla po zaciętej i wyrównanej walce stanęły na drugim stopniu podium, zdobywając tytuł wicemistrzyń rejonu. Gratulujemy dziewczynom i ich opiekunowi Tomaszowi Frąckowiakowi!

Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych