fb Wirtualny spacer
31 stycznia 2017

Wieści z Gimnazjum w Śmiglu

Góra Grosza


W gimnazjum zakończyła się akcja „Góra Grosza",  zorganizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Podczas tegorocznej edycji uczniowie zbierali monety, by następnie przekazać je na pomoc dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. Uczniowie gimnazjum, podobnie jak w latach poprzednich włączyli się w akcję. Zebrany bilon, od 1 do 50 groszy utworzył niezłą górkę. Łącznie w szkole zebrano 4602 monety, co w przeliczeniu daje kwotę 197,90 zł.

 

Wspieraliśmy WOŚP

W niedzielę, 15 stycznia, po raz XXV zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również młodzież z śmigielskiego gimnazjum wzięła udział w tym niepowtarzalnym koncercie, wspierając w ten sposób działania Jurka Owsiaka. W Centrum Kultury w Śmiglu uczennice gimnazjum zaprezentowały swoje talenty wokalne i taneczne. Na scenie w Bronikowie wystąpił szkolny zespół Piotra Andrynowskiego. Ponadto śmigielscy gimnazjaliści, zaopatrzeni w charakterystyczne puszki i identyfikatory, kwestowali na ulicach miasta, zbierając fundusze na rzecz WOŚP.


Urodziny Kubusia Puchatka

18 stycznia urodziny obchodził, znany wszystkim, Kubuś Puchatek. Z tej okazji siedem członkiń Szkolnego Klubu Wolontariusza – Natalia, Wiktoria, Klaudia, Zosia, Maja, Julia i Marysia - przygotowało dla najmłodszych spotkanie, które miało na celu uczczenie tego święta. 19 stycznia Natalia, Wiktoria, Klaudia i Zosia spotkały się z uczniami oddziału „0” przy Szkole Podstawowej w Śmiglu, natomiast Maja, Julia i Marysia z uczniami klasy pierwszej. Następnego dnia Natalia, Maja, Marysia i Julia odwiedziły przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Śmiglu, mieszczącego się w budynku przy ul. Bohaterów.  Wolontariuszki przygotowały dla dzieci emblematy z wizerunkiem Kubusia i jego przyjaciół, zabawy, zagadki oraz odczytały list od samego Kubusia Puchatka.

 

Akcje społeczne Szkolnego Klubu Wolontariusza

Wolontariusze przeprowadzili w ostatnim czasie trzy akcje. Pierwsza z nich to zbiórka nakrętek dla Dagmary. Akcja ta ma charakter ciągły, a odpowiedzialne za nią są najmłodsze wolontariuszki - uczennice klas pierwszych gimnazjum. Uczennice klas II przeprowadziły w gimnazjum, ale też na terenie Szkoły Podstawowej w Śmiglu, zbiórkę artykułów i przyborów szkolnych, zabawek, kolorowanek, gier edukacyjnych, które następnie przekazano małym pacjentom Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Akademii Medycznej w Poznaniu. Trzecia akcja, zorganizowana przez wolontariuszy klas III, polegała na zbieraniu karmy dla zwierząt z przytuliska w Koszanowie.  Wolontariusze oraz opiekun składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy się przyczynili do zebrania darów.

 

Quiz geograficzny

We wtorek, 24 stycznia br. grupa projektowa, której opiekunem była Hanna Spławska–Dobroń, zorganizowała quiz geograficzny pn. „Rekordy kontynentów”. Test rozwiązywali chętni uczniowie klas trzecich. Organizatorki dla wszystkich uczestników zmagań przygotowały słodką niespodziankę. Po pierwszym etapie nie wyłoniono zwycięzcy i dziewczęta musiały przeprowadzić dogrywkę. Ostatecznie I miejsce zdobyła Dominika Wleklik z kl. IIIb, drugie – Kinga Bauta (IIIc), a trzecie przypadło Filipowi Zaliszowi z kl. IIId.

 

Dziady cz. II na klasowej scenie

25 stycznia uczniowie klasy IIb uczestniczyli w lekcji podsumowującej cykl zajęć poświęconych tekstowi „Dziadów cz. II”. Drugoklasiści mieli za zadanie przygotować w grupach wybrany fragment utworu Adama Mickiewicza i zaprezentować go na klasowej scenie. Za sprawą umiejętności aktorskich, rekwizytów i kostiumów gimnazjalistów sala stała się na 45 minut miejscem rodem z dramatu wieszcza. Młodzież nie tylko świetnie się na lekcji bawiła, ale też poznała pradawne, słowiańskie obrzędy oraz wymowę moralną dzieła.

 

Społeczność Gimnazjum w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych