fb Wirtualny spacer
24 grudnia 2018

Wieści z Zespołu Szkół w Czaczu

Sukces Patrycji Błaszkowskiej

Kościańska Rada Honorowych Krwiodawców podsumowała 36. Konkurs dla Krwiodawców. Podczas uroczystego spotkania podsumowano i wręczono medale za zasługi w rozwoju honorowego krwiodawstwa. Podsumowano również 7. Konkurs Rysunkowy. Jury w kategorii klas IV - VI nagrodziło uczennicę z klasy VIa - Patrycję Błaszkowską i przyznało jej II miejsce.

Świąteczny nastrój czas zacząć...

Grudzień w przedszkolu upłynął na rozmowach o świątecznych tradycjach, słuchaniu kolęd i świątecznych piosenek, wspólnym strojeniu choinki, sprzątaniu i dekorowaniu sal, a także  pieczeniu i dekorowaniu pierników.  Przygotowania wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój. Szczególne podziękowania dla mamy Natalki i Filipa za pomoc w przygotowaniu  wypieków.
Dzieci 10 grudnia pojechały także do Rostarzewa, aby zobaczyć proces produkcji bombek choinkowych. Maluchy, na pamiątkę wizyty w zakładzie, otrzymały bombki ze swoim imieniem.

Mikołaj w grupie Żabek

Świętowanie wizyty Mikołaja w grupie czterolatków miało bardzo nieoczekiwany przebieg. Zainspirowani przez wychowawczynie rodzice podjęli się przygotowania występu dla swych pociech. Postacie z bajek: Mickey Mouse, Krokodyl, Żaba i Zebra pomagali przygotować prezenty. Mikołaj pokazał się w odpowiedzi na ich nawoływania. Społeczność przedszkola składa podziękowania rodzicom za twórcze przedsięwzięcie oraz Emilce, Kai oraz Martynie z klasy 5b za przeprowadzenie zagadek dla grupy o tematyce świątecznej.

Zabawa andrzejkowa

W środę 28 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa klas I i II. Uczniowie bawili się przy muzyce przygotowanej przez koleżanki z klasy VIII, które oprócz muzyki przygotowały zabawy z miotłą, taniec na gazetach, taniec z balonami, zabawę z krzesłami. Podczas imprezy nie zabrakło też wróżb andrzejkowych z butami i z serduszkami.

Tu szczególne podziękowania dla Joanny, Wiktorii i Anny za przygotowanie i prowadzenie imprezy.

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 r. przedszkolaki z wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel większości maluchów na całym świecie. Dzisiaj, gdy jest on niemal podstawowym „wyposażeniem” każdego dziecinnego pokoju, trudno sobie wyobrazić, że jeszcze sto lat temu ta urocza zabawka była zupełnie nieznana. W przedszkolu w Czaczu świętowanie rozpoczęło się od prezentacji misiów przyniesionych przez dzieci. Każdy z wielką dumą i radością przedstawił swojego pluszaka. Z okazji tego święta zorganizowano konkurs recytatorski, który zgromadził rzeszę zwolenników „misiowej” literatury. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Podziękowania dla dziewczyn z klasy VB za odwiedziny i wspólną zabawę w sali przedszkolnej.

Wystawa maskotek - wyniki

W szkolnej bibliotece została zorganizowana wystawa maskotek. Swoje ulubione maskotki wypożyczyły na wystawę dzieci z przedszkola oraz uczniowie, łącznie blisko 140 sztuk. Odbyło się także głosowanie na maskotkę publiczności, którą została przytulanka Eriki Michalak z klasy 4a

Sukces drużyny z Czacza

29 października w Szkole Podstawowej w Starym Bojanowie odbył się konkurs międzygimnazjalny 'English? Deutsch? Żaden problem!', w którym uczestniczyły drużyny z czterech szkół: z Bronikowa, Starego Bojanowa, Śmigla oraz Czacza. Szkołę w Czaczu reprezentowała drużyna o nazwie 'Black Angels' w skład której wchodzili: Patrycja Paluszkiewicz, Jagoda Skoracka oraz Michał Olejnik. Uczniowie zmagali się w wielu ciekawych konkurencjach, takich jak: prezentowanie drużyny w języku obcym, układanie puzzli językowych, wymawianie łamańców językowych, odgrywanie scenek z życia codziennego, kalambury, czytanie w języku obcym oraz karaoke. Czacka drużyna obroniła zwycięski tytuł z poprzedniego roku i ponownie zajęła pierwsze miejsce, zdobywając dla szkoły puchar oraz wygrywając atrakcyjne nagrody.

Warsztaty ekologiczne

5 listopada grupa 10 uczniów z klas 3 gimnazjum pod opieką pani Magdaleny Adamczak pojechała na warsztaty ekologiczne do Związku Międzygminnego „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” Czempinia i Piotrowa Pierwszego. Pierwszym punktem warsztatów było poznanie funkcjonowania Zakładu Zagospodarowania Odpadów wraz z kompostownią w Piotrowie Pierwszym. Uczniowie zobaczyli na czym polega wtórna segregacja śmieci oraz dowiedzieliśmy się jak utylizowane są śmieci wielkogabarytowe. Ponadto zapoznano ich z procesem wytwarzania biogazów.

Kolejnym punktem programu warsztatów było obejrzenie prezentacji w CZO „Selekt" w Czempiniu, podczas której Dorota Lew-Pilarska – przewodnicząca Zarządu, opowiedziała młodzieży  o pracy centrum, jakie są jego zadania i osiągnięcia.

Fot. ZS w Czaczu

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych