fb Wirtualny spacer
24 marca 2016

Wieści z bronikowskiej szkoły

21 marca w szkole przebiegał bardzo wyjątkowo z m.in. dlatego, że zawitał do niej niezwykły gość Krzysztof Tumko: emerytowany żołnierz, a zarazem rekordzista Guinnessa z 2015 r., który przebiegł na bieżni mechanicznej ponad 823 kilometry, pobijając w ten sposób rekord. Pan Krzysztof opowiadał o swoich pasjach i sukcesach zawodowych. Mówił o pracy w wojsku oraz wspominał chwile związane z biciem rekordu. Przekonywał młodzież, że warto wyznaczać sobie cel w życiu i dążyć do niego wytrwale.

Po wystąpieniu Krzysztofa Tumko odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, który zaprezentowali młodzieży strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Na zakończenie uroczystości uczniowie obejrzeli pracę konkursową - spot filmowy pt. „Dopalacze niszczą życie” autorstwa Dagmary Kostrzewskiej, Laury Otulakowskiej i Agnieszki Minty.

W spotkaniu z Krzysztofem Tumko oraz strażakami uczestniczyli uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej oraz uczniowie klas  I - III gimnazjum.

Wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – IV szkoły podstawowej w tym dniu uczestniczyli w konkursie profilaktycznym pt. „Kraina Zdrowia”. Ich zadaniem było wykreowanie z sali lekcyjnej „Krainy Zdrowia”. Zwycięstwo w tym  konkursie osiągnęli uczniowie z klasy III szkoły podstawowej.

Organizatorzy spotkania: Karolina Frąk, Jadwiga Kuśnierczak oraz Wojciech Wieczorek składają serdeczne podziękowania gościom: Krzysztofowi Tumko oraz strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie za aktywny udział w obchodach Szkolnego Dnia Profilaktyki i Dnia Wiosny.

Karolina Frąk - pedagog szkolny

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych