fb Wirtualny spacer
24 października 2018

SP Śmigiel o ostatniej działalności

Warsztaty plastyczno-rzeźbiarskie

Uczniowie śmigielskiej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastyczno-rzeźbiarskich, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Na rynku, przed Biblioteką Ratuszową młodzież pod okiem leszczyńskich plastyków - pani Zofii Skrzypczak-Czekajło oraz pana Mirosława Małeckiego i opiekunki, pani Alicji Przybyłek stworzyła rzeźbę nawiązującą do czasów niepodległości.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „(s)Twórz Niepodległość” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Młodzież uczestniczyła w nich na zaproszenie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Inga".

Noc Naukowców 2018

Noc Naukowców to wydarzenie, którego ideą jest popularyzacja nauki oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do podjęcia w przyszłości kariery naukowej. W piątek 28 września 2018 r. uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum wzięli udział w imprezie naukowej, przygotowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas pobytu w kampusie uniwersyteckim uczestniczyli w wykładach i pokazach z fizyki, chemii i historii. Był to dla wszystkich udany wyjazd, pełen niezapomnianych wrażeń.

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek, 28 września br. w szkole uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Wybory do Rady SU

5 października w szkole odbyły się wybory do rady Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała komisja, złożona z przedstawicieli klas ósmych i trzecich gimnazjum. Po przygotowaniu lokali wyborczych, które znajdowały się na parterze i pierwszym piętrze, przyszedł czas na oddawanie głosów. Frekwencja wyborcza wyniosła 92%. Spośród pięciu kandydatek największą liczbę głosów uzyskała Wiktoria Lemańska z kl. VIId (48%) i to ona będzie pełnić funkcję przewodniczącej. W radzie pracować także będą: Paulina Krzyślak, Oliwia Dudkowiak, Julia Siejak i Roksana Jaszkiewicz. Funkcję opiekuna pełnić będzie nauczyciel - Monika Włoch.

Z wizytą w stolicy

8 października 2018 roku laureaci konkursów patriotycznych ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu wyjechali do Warszawy. Na początku wizyty udali się do Belwederu. Tam zwiedzili m.in. Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Niebieską. Następnie przeszli do Sejmu. Dzieci zwiedziły sale parlamentarne, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych. Na korytarzach sejmowych mogły spotkać znanych posłów. Widziały pamiątkowe tablice, np. upamiętniającą wizytę Jana Pawła II, pamiątkowe atrybuty, makietę kompleksu sejmowego. Wyjazd był nie tylko żywą lekcją historii, ale także skłaniał każdego uczestnika do pogłębia wiedzy obywatelskiej i postawy patriotycznej.

Świąteczny dzień

W sobotnie przedpołudnie 13 października w szkole obchodzono podwójne święto. Najpierw odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pod hasłem „Czy słońce, czy deszcz do szkoły spiesz!”. Przybyli na nią rodzice, zaproszeni goście: Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, radna Rady Miejskiej Gabriela Kasperska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Kojder. Uczniowie  klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły Robert Plewka. Potem uczniowie otrzymali legitymacje szkolne. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Na zakończenie pierwszakom zostały wręczone paczki z dyplomem, zdjęciem i słodyczami. Po części oficjalnej uczniowie udali się na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej. Świętowanie Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęliśmy od wysłuchania występu Nadii Olejnik. Później głos zabrali przedstawiciele dyrektor Robert Plewka podziękował nauczycielom i pracownikom za podejmowany codziennie trud, odczytał list okolicznościowy od burmistrz Śmigla, a także wręczył nagrody. Przyszedł też czas na debiutancki recital zespołu składającego się z nauczycieli i absolwentki szkoły. Następnie na scenie zaprezentowali się gimnazjaliści, którzy przedstawili humorystyczną etiudę teatralną. Obchody zakończył występ Oli Domagały, grającej na ukulele.

SP Śmigiel

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych