fb Wirtualny spacer
30 stycznia 2017

Wieści ze szkoły w Czaczu

Głośno czytamy przedszkolakom

„Kevin sam w domu”, „Baba Jaga na deskorolce”, „Marta i ufoludek”, „Psotny Franek” to między innymi książki, których wysłuchały już dzieci z przedszkola odwiedzające systematycznie – raz w tygodniu - szkolną bibliotekę. Oprócz głośnego czytania w bibliotece odbywają się także inne zajęcia dla maluchów związane z książkami oraz zajęcia integracyjne z uczniami klasy Vb, którzy wystąpili w roli opiekunów 3 i 4-latków.

Pyszności z koszyczka Babuni

Dzieci i uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne brały udział w XXIV Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Pyszności z koszyczka babuni”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Kazimierza Wielkiego w Czechowicach-Dziedzicach przy współudziale Wydawnictwa KOMLOGO. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej łakocie z koszyczka babuni, zawierające w swej nazwie głoski z szeregu syczącego i  szumiącego. Laureatką konkursu została Natalia Żelek z Przedszkola w Czaczu z grupy „Minionki”, która zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Wykonana przez nią praca zdobyła też czwarte miejsce w plebiscycie internetowym.

Sukces Mateusza

Rysunek wykonany przez  Mariusza Frąckowiaka – ucznia czackiej szkoły został wyróżniony w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Praca plastyczna Mariusza prezentuje wiatraki – symbol ziemi śmigielskiej i została umieszczona w wydanym przez starostwo kalendarzu na stronie z miesiącem maj.  

Najpiękniejsze Szopki Bożonarodzeniowe

14 prac ze szkoły w Czaczu, w grudniu ubiegłego roku, wzięło udział w konkursie powiatowym na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Do finału zostały zakwalifikowane dwie szopki wykonane przez uczniów z klasy IVa. Ostatecznie drugie miejsce zajął Jędrzej Han, a Patrycja Błaszkowska otrzymała wyróżnienie. Pozostali uczniowie ze szkoły w Czaczu biorący udział w konkursie otrzymali upominki - plecaki turystyczne.

Ocalić od zapomnienia

27 grudnia 2016 r. uczniowie szkoły w Czaczu w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego zapalili znicze na grobach powstańców znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Czaczu. Spoczywają tam to: Józef Kozica, który zginął w walkach pod Rynarzewem, Ludwik Przybylak, Franciszek Szymański oraz Leon Krajewski.

Szkoła Małego Inżyniera

Głosowanie na szkołę w projekcie „Szkoła Małego Inżyniera” dla placówki w Czaczu zakończyło się  sukcesem. Szkoła znalazła się w grupie nagrodzonych. O szczegółach można przeczytać pod adresem: http://szkolamalegoinzyniera.pl/szkoly-pelne-malych-inzynierow
Społeczność szkolna składa podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w ten projekt i mobilizowali innych do systematycznego oddawania głosów. To właśnie dzięki nim i ich pracy przez ponad miesiąc na szkołę w Czaczu oddano aż 46206 głosów. Tak ogromna liczba głosów zapewniła szkole 10 miejsce wśród 203 szkół z całej Wielkopolski, które zgłosiły się do projektu.

Przegląd Kolęd i Pastorałek

Jak co roku, w ostatni dzień nauki przed Świętami Bożego Narodzenia, uczniowie w Czaczu brali udział w Szkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Był on skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej klas II-VI.  Jury w składzie: Łukasz Filipowicz, Hanna Walczewska i Kamila Nadolna, po wysłuchaniu 16 prezentacji, wyłoniło 6 zwycięzców w dwóch grupach.

W młodszej grupie uczniów laureatami zostali: Martyna Korzeniewska z kl. IIIb (miejsce pierwsze), Jakub Adamczak z kl. IIIa (miejsce drugie) oraz Maja Wojciechowska z kl. IIIb (miejsce III). W klasach  IV-VI jury miejsce pierwsze przyznało – Izie Kaźmierowskiej z kl. Va, miejsce drugie  Ani Banaszczak z kl. VI, a miejsce trzecie Jagodzie Skorackiej z kl. VI.

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych