fb Wirtualny spacer
16 kwietnia 2018

Wieści ze szkoły w Czaczu

„Chusteczki Pomocy” - podsumowanie akcji
Od 20 do 27 marca 2018 r. w szkole w Czaczu odbyła się akcja charytatywna dla sióstr Magdy i Niny, które od urodzenia cierpią na chorobę genetyczną. Dziewczynki potrzebowały pomocy i na ich rzecz społeczność szkolna zebrała chusteczki higieniczne oraz pieluchy. Do akcji przyłączyli się: uczniowie, przedszkolaki oraz pracownicy szkoły. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Imieniny Zajączków

W środę przed świętami grupa „Zajączki” zaprosiła kolegów i koleżanki na imieniny. To był wyjątkowy dzień, który upłynął w wesołej atmosferze: były tańce, zagadki, konkursy i mnóstwo śmiechu. Z pomocą mamy Maksymiliana i mamy Zuzi przygotowano słodki poczęstunek dla gości, który zniknął w mgnieniu oka. Dzieci odwiedził także Zajączek, który ukrył w parku koszyczki pełne prezentów.

Pierwszy Dzień Wiosny

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny w szkole Samorząd Uczniowski zorganizował akcję „Uczeń przebrany = Uczeń niepytany”. W tym dniu na korytarzach szkoły było bardzo wiosennie. Uczniowie wykorzystali możliwość niepytania i przebrali się za ciekawe postacie.

SZKOLNY MISTRZ MATEMATYKI

14 marca, w ramach święta matematyki w szkole przeprowadzony został coroczny konkurs „Szkolny Mistrz Matematyki”, podczas którego ubiegłoroczni Mistrzowie, broniący swojego tytułu oraz  nominowani uczniowie, którzy wykazują się zdolnościami matematycznymi na zajęciach lekcyjnych, rozwiązywali zestaw zadań matematycznych wymagający od nich nieschematycznego myślenia. Uczniowie nie korzystali bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna była umiejętność czytania ze zrozumieniem i logiczne myślenie. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klas VII i gimnazjum. Najlepszym matematykiem w kategorii szkoły podstawowej i tytuł  „Mistrza Matematyki na rok 2017/2018” otrzymała Klaudia Sikora z klasy Va.  Natomiast w kategorii klas VII i gimnazjum najlepszym matematykiem i tytuł „Mistrza Matematyki na rok 2017/2018” zdobyła Jagoda Skoracka z klasy VII, która obroniła tytuł z poprzedniego roku szkolnego.

SZKOLNE ŚWIĘTO MATEMATYKI
Miesiąc marzec jest miesiącem  matematyki, dlatego podczas minionego tygodnia w szkole obchodzono „Święto matematyki”. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań uzdolnień matematycznych uczniów oraz doskonalenie umiejętności koncentracji i logicznego myślenia. W ramach obchodów w szkole dla uczniów przygotowano klasowe konkursy w trzech kategoriach:
a) klasy I i III sp – konkurs plastyczny pt. „Jak widzę matematykę?”
b) klasy IV – VI – konkurs  - Lapbook matematyczny pt.: „Matematyczny niezbędnik ucznia”
c) VII i gimnazjum – konkurs fotograficzny - „Kolaż – matematyka wokół nas”
Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali fantastyczne prace. Najciekawsze prace zostały wykonane przez klasy: 1a szkoły podstawowej, 4a oraz 3b gimnazjum.
Zwycięzcy otrzymali certyfikat „Dnia bez pytania” oraz słodycze ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

WYRÓŻNIENIE DLA ZUZI
9 marca troje uczniów klas III – Zuzanna Koźlik, Maja Stachowska i Bartosz Wojciechowski, uczestniczyło w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o „Złote Pióro Mistrza Ortografii” w Kościanie. W konkursie wzięło udział 44 uczniów klas III z powiatu kościańskiego. Zuzanna Koźlik wróciła z konkursu z wyróżnieniem.
Powiatowy konkurs matematyczny "Jestem mistrzem matematyki"

8 marca 2018 r. Karolina Jankowska, Małgorzata Kobus i Paweł Ratajczak reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. O tytuł Mistrza ubiegało się 43 uczniów. W gronie nagrodzonych znalazła się Małgorzata Kobus, która zajęła IV miejsce.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Uczniowie szkoły w Czaczu postanowili, że luty będzie dla nich miesiącem aktywnej pracy poświęconej zdobywaniu i utrwalaniu wiedzy o tym jak być bezpiecznym w internecie. Okazją był przypadający  6 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie brali więc udział w lekcjach poświęconych zagrożeniom w internecie, dowiedzieli się jakie zagrożenia mogą na nich czyhać w sieci i jak skutecznie się przed nimi obronić. Do akcji włączyli się nauczyciele oraz rodzice, którzy na spotkaniach z wychowawcami poznali sposoby i metody obrony przed zagrożeniami z jakimi mogą spotkać się ich dzieci oraz oni sami podczas surfowania w Internecie.

Mistrzostwa powiatu w siatkówce

W czwartek 1 marca 2018 r reprezentacja szkoły podstawowej chłopców stawiła się do rywalizacji w zawodach powiatowych w SP nr 2 w Kościanie w składzie: Michał Olejnik - kapitan, Daniel Jasiński, Paweł Jaśkowiak, Nikodem Jaśkowiak, Jakub Nowak, Kacper Baranowski, Jakub Walachowski, Kacper Wieczorek, Zachariasz Piątek, Szymon Mikołajczak. W turnieju wzięło udział 5 zespołów z Jerki, Starego Lubosza, Kościana SP nr 4 , Czempinia. Drużyna z Czacza godnie reprezentowała gminę Śmigiel,  wcześniej pokonując zespół ze SP w Śmiglu. Chłopcy rozegrali 4 mecze, w tym dwa wygrali. Poziom zawodów był wyrównany, a o zwycięstwie decydowały małe punkty. Drużyna w rezultacie zajęła III miejsce.

ZS w Czaczu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych