fb Wirtualny spacer
07 listopada 2019

Wieści ze szkoły w Czaczu

Szkoła Pamięta

„Szkoła Pamięta” jest akcją Ministerstwa Edukacji Narodowej, do której 25 października przyłączyli się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu. W ramach przedsięwzięcia uczniowie wykonali okolicznościowe gazetki poświęcone poległym bohaterom wsi Czacz, uporządkowali groby oraz zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników czackiej szkoły. Kulminacją był Apel Pamięci podczas którego przypomniano o uczestnikach Powstania Wielkopolskiego, uczestnikach I i II wojny światowej oraz „żołnierzach wyklętych” z Czacza i okolicy. Zgromadzeni oddali także część poległym za ojczyznę.

Przygody Kulinarne Smerfów

W nawiązaniu do pory roku tematem przewodnim w przedszkolu były dary jesieni, w tym owoce i warzywa. Na tą okazję w Sali Smerfów powstał jesienny kącik, dzieci bawiły się w sklep rozpoznając produkty z listy zakupów, nie obyło się też bez "jarzynowej gimnastyki", prac plastycznych i jesiennych spacerów po parku. Po części teoretycznej przyszedł czas na przygodę w praktyce. Powstały owocowe szaszłyki, sałatka warzywna, a także kompot. Smerfy wszystko przygotowały same. Dzieciom podczas zajęć towarzyszyły piosenki: "W sadzie" oraz "Myję ręce mydełkiem białym...".

Dzień Edukacji Narodowej

14 października w szkole świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Starsze klasy w tym dniu wzięły udział w uroczystym apelu podczas którego klasy VIIIa oraz VIIIb zaprezentowały krótkie programy artystyczne. Humorystyczna część artystyczna była przeplatana występami muzycznymi  Alicji Domagały. W tym samym dniu odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów. Do społeczności  Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Czaczu dołączyło 36 uczniów.
Święto Drzewa

Co roku 10 października w Polsce obchodzone jest Święto Drzewa. Jest to okazja do podjęcia kwestii dbania o naturalne środowisko, dlatego w tym dniu przedszkolaki skupiły się na drzewach. Od samego rana maluchy toczyły rozmowy, bawiły się i tworzyły wokół tematyki związanej z drzewami.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od 30 września do 4 października w szkole trwała akcja związana z IX Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. Już po raz siódmy święto to obchodzono pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Akcja rozpoczęła się od wywieszenia w szkole plakatów informacyjnych i tabliczek z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu znajomość tabliczki mnożenia.
Punkt kulminacyjny obchodów nastąpił w piątek 4 października. Uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w zabawny i niebanalny sposób podczas krótkich egzaminów. Uczniowska komisja egzaminacyjna podczas przerw odpytała nie tylko koleżanki i kolegów, ale również dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia, przyznając im certyfikaty jej znajomości.

Nie Śmiecimy – Sprzątamy – Zmieniamy

W dniach 20-22 września w szkole odbyło się Sprzątanie Świata pod hasłem „NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY”. Klasy I-III zostały poproszone, aby wykonać prace nt. "Drugie życie recyklingu”. Oprócz tego uczniowie sprzątali teren wokół szkoły. Spośród klas V-VIII w drodze losowania wyłoniono cztery klasy, które wraz z wychowawcami sprzątały teren wokół szkoły i Domu Wiejskiego. Pozostałe cztery oddziały wykonywały prace na szkolną wystawę ekologiczną. Na wystawie znalazły się takie prace jak: gąsienica, dom ze słomek, zestaw świeczników, doniczka, rakieta i kontenery na śmieci. Natomiast wszyscy ci, którzy sprzątali wyznaczony teren jednogłośnie stwierdzili, że rozrzuconych śmieci jest za dużo!

ZS w Czaczu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych