fb Wirtualny spacer
24 stycznia 2020

Wieści ze szkoły w Czaczu

Dzień Babci i Dziadka

Nowy rok 2020 w przedszkolu w Czaczu rozpoczął się od ważnej uroczystości. W grupie Smerfów dzieci gościły babcie i dziadków z okazji ich święta. Licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły specjalnie na tę uroczystość. Po występach dzieci zaprosiły swoich gości na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Dyskoteka karnawałowa

Po ciężkiej pracy w I semestrze uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Czaczu niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę. Z tej okazji w szkole zorganizowano dyskotekę karnawałową, która odbyła się w szkole 15 stycznia. Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Hol szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, zamienił się w prawdziwą salę balową. Świetlica udekorowana kolorowymi serpentynami, girlandami oraz światełkami, zachęcała do zabawy. W szkole zaroiło się od księżniczek, kotków, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, Myszki Miki, cyganek. Byli też: muszkieter, kucharka, piłkarze, trener piłki nożnej, zwierzaki  i różne inne stwory i dziwadła.

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 r. szkoła w Czaczu po raz kolejny zaangażowała się w WOŚP. W Domu Wiejskim odbył się występy wokalne i instrumentalne uczniów oraz inne atrakcje. Ogółem w Czaczu uzbierano z kwest ulicznych i podczas finału kwotę blisko 8500 zł, co dla Czacza stanowi rekordową sumę.

Szkolny przegląd kolęd

20 grudnia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia w szkole odbył się przegląd kolęd klas V-VIII. Wspólne kolędowanie rozpoczęło się kolędą "Bóg się rodzi” w wykonaniu Eriki Michalak i Nikoli Piotrowiak z klasy Va. Następnie klasa Vb zaśpiewała kolędę "Wśród nocnej ciszy…”, a Julia Szul, Jagoda Michalewicz, Natalia Piwońska, Mateusz Woźniak i Piotr Ruta z klasy VIa zaprezentowali kolędę "Lulajże Jezuniu”. Po wysłuchaniu kolędy "Mizerna cicha, stajenka licha’’ zaśpiewanej przez klasę VIb, uczestnicy kolędowania obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klas V. Następnie przed publicznością zaprezentowała się Oliwia Michalak z klasy VIIa wykonując kolędę "Anioł pasterzom mówił’’. Kolędę "Gdy śliczna panna’’ zaśpiewała klasa VIIb, a Klaudia Wąsik z klasy VIIIa zaprezentowała kolędę "Cicha noc, święta noc’’. Na zakończenie Zachariasz Piątek z klasy VIIIb zaśpiewał "Triumfy Króla Niebieskiego”.

Jasełka Smerfów

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Z tej okazji dzieci w przedszkolu przygotowały przedstawienie jasełkowe dla rodziców. Mali aktorzy z grupy Smerfów spisali się na medal.

Świąteczna Loteria Książek

W bibliotece szkolnej codziennie podczas dużej przerwy w szkole odbywa się głośne czytanie książek. Akcja kontynuowana jest już od 4 lat. Lektorami czytającymi książki są sami uczniowie. Wśród uczestników tych codziennych poranków literackich z książką zorganizowana została Świąteczna loteria książek. Siedmiu czytelników miało szczęście i wylosowało w prezencie książki, pozostali uczestnicy spotkania otrzymali nagrody pocieszenia. W tym dniu w szkole czytano książkę "Basia i Boże Narodzenie".

ZS w Czaczu, fot. archiwum szkoły

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych