fb Wirtualny spacer
06 maja 2016

Wizyta w Humanitarium

Uczniowie klas II-VI szkoły podstawowej, 26 kwietnia 2016 r. pojechali wraz z opiekunami: Karoliną Frąk, Pauliną Jurga i Bernadetą Bojek do Humanitarium Ogrody Doświadczeń Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ znajdującego się we Wrocławiu.

Wyjazd miał charakter edukacyjny – uczestnicy zwiedzili wystawę interaktywną pt. „Szkiełko i Oko – Tajemnice Optyki” prezentującą zjawisko optyki. Zwiedzającym, w zrozumieniu najtrudniejszych zagadnień optyki, takich jak interferencja światła, czy efekt fotoelektryczny, pomagali przewodnicy. Następną część wystawy - salę interaktywną  uczniowie zwiedzili samodzielnie. Tam mogli się przekonać jak oko ludzkie reaguje na złudzenia optyczne oraz sprawdzić swój refleks.

Wizyta w humanitarium dała możliwość udziału w warsztatach pt. „Kostki kąpielowe”, podczas których uczniowie pracowali z wagą oraz dowiedzieli się, czym jest sztuka tarowania. Następnie z odważonych składników, dostępnych na co dzień, uczestnicy stworzyli pastelowe kostki kąpielowe, które zabrali do domu.

Wizyta we wrocławskich ogrodach doświadczeń była dla uczniów ogromną przygodą i niezapomnianym przeżyciem.

Karolina Frąk

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych