fb Wirtualny spacer
20 sierpnia 2015

Wycieczka Harmonii

Od 13 do 16 lipca obecni oraz wspierający członkowie Towarzystwa Śpiewu ,,Harmonia”, a także przyjaciele chóru uczestniczyli w wycieczce do Czech, Słowacji i Austrii. Pierwszego dnia, jeszcze przed przekroczeniem granicy z Czeską Republiką, zatrzymali się w Międzygórzu przy wodospadzie Wilczki - największym i najwyższym wodospadzie w masywie Śnieżnika. Następnie wybrali się na spacer po Ołomuńcu podziwiając rynek główny, na którym znajdują się: Kolumna Przenajświętszej Trójcy, wpisana do rejestru UNESCO, barokowe fontanny i Katedra św. Wacława.

Kolejnego dnia przewodnik - Słowak, mieszkający od wielu lat w Polsce, pokazał grupie ciekawe miejsca Bratysławy. Stolica Słowacji urzekła ich swoim urokiem. Tam m.in. uczestnicy wycieczki zobaczyli: Zamek Bratysławski, Katedrę św. Marcina, Słowacki Teatr Narodowy, Stary Ratusz, Bramę Michalską, Plac Słowackiego Powstania Narodowego oraz bulwar nad Dunajem. Pod koniec dnia zatrzymali się w miejscowości Cejkowice, gdzie wzięli udział w degustacji win u jednego z najlepszych producentów win na Morawach.

Podczas następnego dnia zwiedzili Wiedeń. Po wjeździe na Kahlenberg – miejsca związanego z Odsieczą Wiedeńską, mogli zobaczyć panoramę stolicy Austrii. Później zwiedzili Wiedeńską Starówkę i centrum Wiednia, przejechali Ringiem Wiedeńskim i spacerowali po ogrodach zespołu pałacowo-parkowego Schoenbrunn podziwiając letnią rezydencję Habsburgów.

Ostatniego dnia wycieczka pojechała do Czech w okolice Brna do Morawskiego Krasu, aby zwiedzić Jaskinię Punkevni i przepłynąć łodziami podziemną rzeką. Godziny spędzone w autobusie chórzyści umilali sobie wspólnym śpiewem przy akompaniamencie dyrygenta „Harmonii” - Piotra Majera grającego na akordeonie i akompaniamencie najmłodszej uczestniczki wycieczki - Alicji Benyskiewicz grającej na gitarze.

B.Ł

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych