fb Wirtualny spacer
15 kwietnia 2016

Wyróżnienia dla śmigielskich uczniów

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu z klas IV-VI wzięli udział w konkursie historyczno-plastycznym pn. „Chrzest Polski 966-2016” organizowanym przez Poznańskie Towarzystwo Patriotyczne pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Poznania oraz Dyrektora Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy.

Głównym celem konkursu było uczczenie 1050 rocznicy chrztu Polski, przypomnienie uczniom przebiegu tych wydarzeń i uświadomienie wpływu chrztu na kształt współczesnych granic Polski.

Konkurs organizowany był dla trzech typów szkół: podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zadaniem ucznia szkoły podstawowej było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej chrzest Polski.

W szkolnym etapie konkursu uczestniczyło 96 uczniów. Komisja w składzie: Monika Janowicz – nauczycielka historii, Aldona Wleklik i Agata Jóźwiak – nauczycielki religii, zadecydowała, że I miejsce zajął Maciej Duda z klasy VId, II miejsce - Oliwia Bossy z klasy VIa, a III miejsce - Kamil Styza z klasy Vd. Podsumowanie konkursu, w którym wzięło udział 36 szkół z województwa wielkopolskiego, odbyło się 8 kwietnia 2016 r. w Klubie Garnizonowym 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego Poznań - Krzesiny. Uczniowie śmigielskiej szkoły tj. Oliwia Bossy i Maciej Duda zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody rzeczowe. Organizatorzy w podziękowaniu za udział w konkursie umożliwili uczniom zwiedzenie lotniska i sprzętu wojskowego.

SP w Śmiglu

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych