fb Wirtualny spacer
24 sierpnia 2020

Wzięli udział w rowerowej przygodzie

22 i 23 sierpnia Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wspólnie ze Szkolnym Schroniskiem Młodzieżowym w Śmiglu zorganizował Rowerową Przygodę w Gminie Śmigiel. Patronem honorowym imprezy została Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Celem Rowerowej Przygody było zdobycie trzech znaczków okolicznościowych zlokalizowanych w trzech miejscowościach znajdujących się na terenie gminy, w: Starym Szczepankowie, Bronikowie i Żegrówku. Z uwagi na panujące warunki pandemiczne impreza nie miała ani wspólnego startu ani też wspólnej mety. Uczestnicy zdobywali znaczki indywidualnie w godzinach od 8:00 do 20:00, przy czym kolejność odwiedzanych lokalizacji nie miała znaczenia. Również bez znaczenia było tempo jazdy i ilość przystanków, co pozwoliło na udział także małym dzieciom i osobom starszym. W sumie zapisało się prawie 70 osób! Niemal wszyscy stawili się w biurze OKFiR-u, aby odebrać drobny upominek w postaci torby na zakupy lub torby na plecy ze słodką niespodzianką. - Z przyjemnością słuchaliśmy miłych słów od uczestników, zwłaszcza że imprezę rowerową w takiej formie organizowaliśmy po raz pierwszy, ale kto wie może nie ostatni. - podsumowuje wydarzenie kierownik OKFiR Zygmunt Ratajczak.

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim miłośnikom dwóch kółek za udział oraz sołtysom i panu Bartkowi, u których zorganizowane zostały punkty odbioru znaczków.

OKFiR

 

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych