fb Wirtualny spacer
14 czerwca 2017

XXIV Biegi Uliczne Śmigla za nami

Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wraz z Centrum Kultury, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale Gminy Śmigiel i Starostwa Powiatowego w Kościanie zaprosili biegaczy do udziału w dwudziestej czwartej edycji Biegów Ulicznych Śmigla.

Imprezę otworzyli: Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, kierownik organizacyjny zawodów Zygmunt Ratajczak, sędzia główny Robert Plewka, kierownik sportowy zawodów Tomasz Frąckowiak oraz kierownik sekretariatu Tadeusz Ilmer.

Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz zawodnicy Biegu OPEN.

Wyniki

Szkoła podstawowa – kl. II dziewcząt – dystans 300m

I m – Katarzyna Nowak (Śmigiel)

II m – Zofia Tyczewska (Śmigiel)

III m – Julia Mituła (Przysieka)

Szkoła podstawowa kl. II chłopców – dystans 300m

I m – Tobiasz Ławniczak (Śmigiel)

II m – Mikołaj Popielewski (Czacz)

III m – Oliwer Leśniak (Śmigiel)

Szkoła podstawowa – kl. III dziewcząt – dystans 300m

I m – Oliwia Spławska (Bukówiec Górny)

II m – Marika Świtała (Śmigiel)

III m – Joanna Hałas (Śmigiel)

Szkoła podstawowa – kl. III chłopców – dystans 300m

I m – Oliwier Krzyślak (Śmigiel)

II m – Mateusz Sobierajski (Śmigiel)

III m – Antoni Sadowski (Przysieka)

Szkoła podstawowa – kl. IV dziewcząt  - dystans 300m

I m – Zofia Świdzińska (Śmigiel)

II m – Julia Wieczorek (Śmigiel)

III m – Karolina Jankowska (Czacz)

Szkoła podstawowa – kl. IV chłopców  – dystans 300m

I m – Marcel Gertner (Śmigiel)

II m – Oliwier Machowiak (Przysieka)

III m – Sebastian Śliwiński (Bronikowo)

Szkoła podstawowa – klasa V-VI dziewcząt – dystans 800m

I m – Marta Wojtkowiak (Racot)

II m – Roksana Jakubowska (Stare Bojanowo)

III m – Magdalena Izydorczyk (Stare Bojanowo)

Szkoła podstawowa – klasa V-VI chłopców – dystans 1000m

I m – Jakub Paul (Śmigiel)

II m – Maciej Haupt (Suchy Las)

III m – Filip Szymański (Bronikowo)

Gimnazjum kl. I-II dziewcząt – dystans 1000m

Anna Wojtkowiak (Racot)

Julia Andrzejewska (Czacz)

Ilona Cyka (Bronikowo)

Gimnazjum kl. III dziewcząt – dystans 1000m.

I m - Katarzyna Nowak (Czacz)

II m – Marika Skoracka (Czacz)

III m – Kamila Błocian (Stare Bojanowo)

Gimnazjum kl. I-II chłopców – dystans 1500m

I m – Jeremiasz Witkiewicz (Czacz)

II m – Wojciech Michalski (Śmigiel)

III  m -Stanisław Świdziński (Śmigiel)

Gimnazjum kl. III chłopców – dystans 1500m

I m Robert Biały (Czacz)

II m – Tobiasz Andrzejewski (Śmigiel)

III m – Adam Jakubowski (Czacz)

Szkoły ponadgimnazjalne – dziewczęta -  5km

I m – Marika Zarabska -ZSP Nietążkowo

II m – Patrycja Wojtkowiak – ZSP Nietążkowo

III m – Sara Józefczak – ZSP Nietążkowo

IV m – Maria Kotecka – ZSP Nietążkowo

Szkoły ponadgimnazjalne – chłopców – 5km

I m – Kacper Taterka – ZSP Nietążkowo

II m – Adrian Bajstok – ZSP Nietążkowo

III m – Maciej Tobółka – ZSP Nietążkowo

Bieg Open Kobiety – 10km

I m – Milena Tomaszyk (Wonieść)

II m – Katarzyna Gendera (Gostyń)

III m – Magdalena Tomowiak (Śmigiel)

IV m – Barbara Jarosińska (Śmigiel)

V m – Alicja Michalska (fBruszczewo)

Bieg Open Mężczyzn – 10 km

I m – Krzysztof Szymanowski  (Kościan)

II m – Dawid Miąskowski (Leszno)

III m – Radomir Graf (Leszno)

IV m – Patryk Musielak (Leszno)

V m – Paweł Wałkiewicz (Leszno)

VI m – Sebastian Król (Strzępień)

Kategorie wiekowe – mężczyzn

(17-19 lat) – Kamil Mitura (Gołanice)

(20-29) – Łukasz Sztul (Kościan)

(30-39)  - Im  Krzysztof Haupt (Suchy Las), II m – Marcin Łukaszewicz (Nietążkowo)

(40-49) – Im – Jarek Burkowski (Leszno), II m – Sebastian Fornalik (Śmigiel)

(50-59) – I m -Andrzej Świętek (Leszno), II m-Tadeusz Zioła (Bogatynia), III m – Marian Michalski (Bruszczewo), IV m – Konrad Kowalki (Poznań), V m – Marian Skrzypczak (Kościan)

               

 tekst i foto: OKFIR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych