fb Wirtualny spacer
03 sierpnia 2017

Z wizytą w Piaskach

Grupa 50 osób z gminy Śmigiel uczestniczyła w wyjeździe do wsi Piaski w gminie Miejska Górka.

„Jeden dzień w moim sołectwie” - to hasło przyświecało sołtys Teresie Skrzypczak zapraszając dzieci z gminy Śmigiel do wsi Piaski. Co jest w niej niezwykłego? Przede wszystkim duży nacisk na ekologię. Wszystkie produkty spożywcze jakie otrzymali do jedzenia uczestnicy wyjazdu, zostały stworzone lub wyhodowane przez mieszkańców wsi, w tym m.in. chleb, masło, konfitury, ser, pomidory, ogórki czy smalec, a także ekologiczne soki owocowe. Poczęstunek cieszył się dużym powodzeniem wśród najmłodszych.

Dzieci z wsi Piaski już od najmłodszych lat uczą się, jakie dobra można pozyskiwać z nasion. Każde z nich posiada na wsi swoje drzewo o które musi dbać.

Gości ze Śmigla wraz z panią sołtys przywitali także burmistrz Miejskiej Górki oraz wójt gminy Pakosław. Mieszkańcy sołectwa przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in. przejazdy nietypowymi rowerami, powozem konnym czy zabytkowym motocyklem, ale także gry i zabawy, malowanie twarzy czy wizytę w nowoczesnej stadninie koni. Uczestnicy wyjazdu spotkali się także z leśniczym oraz funkcjonariuszem policji. W drodze powrotnej odbyli wizytę w bajkowym ogrodzie w Kowalikach oraz nad zalewem w Pakosławiu.

MM

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych