fb Wirtualny spacer
05 lutego 2019

Zadecyduje Krzywiń

Pod znakiem sportowej rywalizacji oraz świetnej atmosfery minął przedostatni bieg z cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych.

Śmigielski etap zgromadził na starcie 106 zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania niełatwą 10-kilometrową trasę. Przez cały czas padał śnieg, było ślisko i błotniście, a sprawy nie ułatwiała spora liczba podbiegów. Na szczęście, takie niesprzyjające warunki nikogo nie odstraszyły, a wręcz przeciwnie – były doskonałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji.

Niedzielną rywalizację wygrał Damian Glapiak – stały bywalec cyklu, który jednak na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy. O trzy sekundy pokonał dotychczasowego lidera cyklu – Łukasza Nowaka, który triumfował w poprzednich dwóch etapach. Taki wynik sprawia, że o tym kto zwycięży w całym cyklu zadecyduje ostatni bieg w Krzywiniu.

W niedzielę poznaliśmy za to triumfatorkę cyklu wśród kobiet. Magdalena Śledź po raz trzeci zameldowała się na mecie na pierwszej pozycji i niezależnie od wyniku biegu w Krzywiniu, z kompletem punktów zwycięży w tegorocznym cyklu. A to dlatego, że do klasyfikacji generalnej zaliczają się trzy najlepsze biegi.

Pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczał Zastępca Burmistrza Śmigla Marcin Jurga w towarzystwie radnych powiatu kościańskiego - Alberta Pelca i Piotra Błaszkowskiego oraz kierownika Ośrodka Kultury Fizycznej i rekreacji w Śmiglu Zygmunta Ratajczaka.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom, służbom porządkowym, rowerzystom ze Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie imprezy.

 

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie www.aktywny.smigiel.pl.

 

MM, fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych