fb Wirtualny spacer
05 lutego 2019

Zadecyduje Krzywiń

Pod znakiem sportowej rywalizacji oraz świetnej atmosfery minął przedostatni bieg z cyklu Powstańczych Biegów Przełajowych.

Śmigielski etap zgromadził na starcie 106 zawodniczek i zawodników, którzy mieli do pokonania niełatwą 10-kilometrową trasę. Przez cały czas padał śnieg, było ślisko i błotniście, a sprawy nie ułatwiała spora liczba podbiegów. Na szczęście, takie niesprzyjające warunki nikogo nie odstraszyły, a wręcz przeciwnie – były doskonałą okazją do sprawdzenia swojej kondycji.

Niedzielną rywalizację wygrał Damian Glapiak – stały bywalec cyklu, który jednak na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy. O trzy sekundy pokonał dotychczasowego lidera cyklu – Łukasza Nowaka, który triumfował w poprzednich dwóch etapach. Taki wynik sprawia, że o tym kto zwycięży w całym cyklu zadecyduje ostatni bieg w Krzywiniu.

W niedzielę poznaliśmy za to triumfatorkę cyklu wśród kobiet. Magdalena Śledź po raz trzeci zameldowała się na mecie na pierwszej pozycji i niezależnie od wyniku biegu w Krzywiniu, z kompletem punktów zwycięży w tegorocznym cyklu. A to dlatego, że do klasyfikacji generalnej zaliczają się trzy najlepsze biegi.

Pamiątkowe puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczał Zastępca Burmistrza Śmigla Marcin Jurga w towarzystwie radnych powiatu kościańskiego - Alberta Pelca i Piotra Błaszkowskiego oraz kierownika Ośrodka Kultury Fizycznej i rekreacji w Śmiglu Zygmunta Ratajczaka.

Organizatorzy dziękują wolontariuszom, służbom porządkowym, rowerzystom ze Śmigielskiego Towarzystwa Cyklistów oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie imprezy.

 

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie www.aktywny.smigiel.pl.

 

MM, fot. OKFiR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych