26 kwietnia 2021

Złota Sobota tenisistów Polonii Śmigiel

Tenisiści KS Polonia Śmigiel w sobotę 24 kwietnia 2021 r. wywalczyli medale  w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w Poznaniu.

Do rywalizacji, pod opieką trenera Danuty Strzelczyk przystąpili: Julia Borowska, Aleksandra Przybylska, Zuzanna Wieczorek, Piotr Wieczorek i  Kuba Handke.

Julia dzięki wysokiemu miejscu w rankingu ogólnopolskim miała zapewniony udział w Mistrzostwach Polski. O prawo startu w MP walczyli: Ola, Zuzia, Piotr i Kuba.

Dziewczynki zdominowały rywalizację. Julia została mistrzynią Wielkopolski, a młodsza od niej Ola została wicemistrzynią i tym samym uzyskały awans na mistrzostwa Polski. W rywalizacji drużynowej Julia, Ola i Zuzia, z racji bycia w TOP 8 rankingu krajowego, który zapewniał im start w DMP zagrały tylko jedno spotkanie na mistrzostwach województwa, które wygrały zdobywając najwyższy tytuł.

W rywalizacji drużynowej chłopcy zajęli 4 lokatę.