23 stycznia 2020

Złoto dla drużyny SP Śmigiel

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, 22 stycznia w Poznaniu wywalczyły pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Dzieci. Placówkę reprezentowały: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Julia Borowska. Dziewczęta wygrywając zawody na szczeblu wojewódzkim uzyskały awans na Mistrzostwa Polski. W kategorii dziewcząt wzięło udział 14 drużyn. Zawody przeprowadzono systemem grupowo-pucharowym. Dziewczęta ze Śmigla wszystkie mecze wygrały wynikiem 3:0. W grupie pokonały drużyny z Lubasza i Raszkowa. W fazie pucharowej zwyciężyły z Sp2 Luboń oraz Sp14 Poznań, a w finale z reprezentacją szkoły w Tulcach.

Dzień wcześniej, 21 stycznia w Objezierzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Młodzieży. W tych zawodach również wzięła udział drużyna dziewcząt ze śmigielskiej szkoły. Wśród 14 najlepszych drużyn z całego województwa zespół ze Śmigla w składzie: Świniarska  Weronika, Wawrzyniak Julia i Sylwia Starkbauer zajął piąte miejsce.