fb Wirtualny spacer
09 czerwca 2021

Zosia popisała się talentem

Zofia Schoepe, uczennica kl. VII b Szkoły Podstawowej w Starym Bojanowie podjęła się wyzwania, aby sprawdzić swoje umiejętności pisarskie w ogólnopolskim konkursie „Popisz się talentem” organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era.

Zadaniem uczestników było przeniesienie się w przyszłość w 2121 rok i napisanie reportażu. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych klas: I-IV oraz V-VIII. Warto zwrócić uwagę, że na konkurs napłynęły 4023 prace, tak więc konkurencja była ogromna. Jednym z 15 laureatów, w swojej kategorii wiekowej, została właśnie Zosia. Otrzymała honorowy Dyplom Młodego Autora, a jej praca w nagrodę zostanie wydana przez organizatora w formie publikacji książkowej. Dzięki udziałowi Zosi oraz kilku innych uczniów w konkursie, szkoła w Starym Bojanowie otrzymała tytuł „Szkoły wspierającej talenty”.

W komisji konkursowej zasiedli Małgorzata Jankowska (Nowa Era), Monika Hałucha (PS IBBY), Małgorzata Węgrzecka (Świerszczyk), Wojciech Widłak (pisarz), Rafał Witek (pisarz, przewodniczący jury). Oto, co sam przewodniczący napisał o uczestnikach i ich pracach:

„Kręci mi się w głowie od pomysłowości młodych autorów! Ich wizje przyszłości są tak różnorodne, ciekawe i zaskakujące, że trudno było wybrać jedną ulubioną. Na szczęście miejsc na podium mamy aż trzydzieści. Jako juror pragnę powiedzieć, że każde z nich zostało obsadzone w sposób absolutnie zasłużony, a dyskusja poprzedzająca ostateczny wybór laureatów była naprawdę gorąca!”

I.Sochacka

Zosia z dyplomem
Zosia z dyplomem
Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych