fb Wirtualny spacer
07 listopada 2019

e-Urząd, czyli jak załatwić sprawy przez Internet oraz dyżur punktów konsultacyjnych

Zapraszamy przedsiębiorców oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu, na którym prezentowane będą możliwości wykorzystywania Internetu do załatwiania spraw urzędowych!

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości i Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie

zapraszają na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. e-Urząd, czyli jak załatwić sprawy przez Internet połączone z dyżurem punktów konsultacyjnych

20 listopada 2019 r. w godz. 9.00-12.00

do Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro)

Podczas spotkania funkcjonować będą punkty konsultacyjne. Przedstawiciele instytucji uczestniczących będą udzielali szczegółowych informacji o dostępnych usługach i odpowiadali na indywidualne pytania. Będzie też można założyć Profil Zaufany, konto na ePUAP, indywidualny profil PUE w ZUS, Profil Pacjenta, złożyć wniosek o kartę EKUZ i zlecenie lekarskie, zapoznać się w praktyce z e-ofertą Powiatowego Urzędu Pracy dotyczącą elektronicznej obsługi spraw związanych z zatrudnianiem cudzoziemców i Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym.

Program:

9.00
Powitanie przybyłych
9.15
– Profil Zaufany i Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej ePUAP - Urząd Skarbowy w Kościanie (Monika Polcyn i Hanna Maras).

– Czym jest ePUAP, jak z niego korzystać i do czego potrzebny jest Profil Zaufany, czyli o tym jak załatwiać sprawy urzędowe nie wychodząc z domu.
9.40
– Platforma Usług Elektronicznych (PUE ZUS), Elektroniczne Zwolnienia Lekarskie (e-ZLA) - Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Kościanie (Marzena Gruchot i Małgorzata Piotrowska).

– Jak ją założyć i jak z korzystać z PUE ZUS jako: osoba ubezpieczona, płatnik składek i świadczeniobiorca,  e-Usługi dla płatnika (e-ZLA).
10.15
– NFZ w pigułce - Narodowy Fundusz Zdrowia Delegatura w Lesznie (Magdalena Hojna i Andrzej Kościelski).

– Zagadnienia związane z e-zdrowiem i powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym: jak działa internetowe konto pacjenta, e-recepta - jak się nią posługiwać, e-skierowanie - czyli czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie, telefoniczna informacja pacjenta.
10.45
Przerwa
11.00
– Elektroniczne usługi Powiatowego Urzędu Pracy w zakresie zatrudnienia cudzoziemców - Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie (Karina Jurga, Mariusz Wojciechowski, Mirosław Wilk i Agnieszka Pieprzyk).

– Jak zarejestrować oświadczenie o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Składanie wniosków o wydanie zezwolenie na pracę sezonową cudzoziemca na terytorium RP.
11.30
– E-usługi w Wydziale Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami - Starostwo Powiatowe w Kościanie (Maja Moskwa i Robert Jagodziński).

– Omówienie i prezentacja aplikacji: i.Wniosek, i.Kerg, i.Komornik, i.Rzeczoznawca, i.Projektant oraz GIportal.
12.00
Podsumowanie i zakończenie spotkania.
 

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o przesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego pod adresem biuro@owp.koscian.net do 19.11.2019r. Więcej informacji pod nr tel. 65 512 77 83 i 797 508 207 oraz na stronie www.owp.koscian.net.

Zapraszamy serdecznie!

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Romantyczne Trasy Rowerowe Infrastruktura i środowisko Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych