fb Wirtualny spacer
2013-03-21

Warcabowe rozgrywki

III Turniej Warcabowy o Puchar Burmistrza Śmigla odbył się 17 marca 2013 r. w Domu Wiejskim w Starym Bojanowie. Organizatorem turnieju był LUKS Stare Bojanowo, a współorganizatorem OKFiR w Śmiglu. W imprezie, poza mieszkańcami gminy Śmigiel, wzięli również udział zawodnicy z Osiecznej, Targowiska, Wyskoci i Poznania. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci oraz dorośli. W młodszej kategorii zwyciężył Stanisław Szymlet z Osiecznej. Drugie miejsce zdobyła Agata Belka z Wyskoci, a trzecie siostra Agaty – Anna. Na czwartym miejscu została sklasyfikowana Aleksandra Węclewska ze Spławia, a na piątym Martyna Karpińska z Targowiska. Kategorii osób dorosłych, do której zaliczono także gimnazjalistów udział wzięło 15 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył sobie Krzysztof Halasz ze Starego Bojanowa, który odnotował na swoim koncie 14 zwycięstw i 1 porażkę. Drugie miejsce zajął Edward Karpiński również ze Starego Bojanowa, który wygrał 10 partii, a 4 zremisował. Trzecie miejsce wywalczył najstarszy uczestnik turnieju: Mirosław Palacz z Poznania (8 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażka). Na czwartym miejscu został sklasyfikowany Kazimierz Belka z Wyskoci, a na piatym Zdzisław Przybyła ze Starego Bojanowa. W tej kategorii wystartowały tylko dwie kobiety, z których jedna – Edyta Szymlet z Osiecznej zajęła szóste miejsce. Obie panie otrzymały od organizatorów kwiaty.
Gośćmi honorowymi turnieju byli: Wiktor Snela – burmistrz Śmigla, Wiesław Kasperski – przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Wojciech Adamczewski – radny Rady Miejskiej, Zygmunt Ratajczak – kierownik OKFiR oraz Adam Dorynek.
Organizacją turnieju zajęli się panowie: Marian Drzewiecki - prezes LUKS Stare Bojanowo oraz Edward Karpiński – przewodniczący Komisji Rewizyjnej klubu.

AKA

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych