2012-11-09

Grali o tytuł Mistrza Wielkopolski

Drużyny dziewcząt oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, po zwycięstwie na szczeblu powiatowym oraz rejonowym, 30 października wzięły udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu.
Łącznie w zawodach wzięło udział 28 drużyn, 14 dziewczęcych i tyle samo chłopięcych, po 2 zespoły z każdego rejonu Wielkopolski.
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu, w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Oliwia Szuster wywalczyły III miejsce. W meczu o brązowy medal pokonały SP Mrowino 3:1. Warto nadmienić, że dwie z dziewcząt są dopiero w piątej klasie, a najmłodsza zawodniczka drużyny Oliwia, to drugoklasistka.

Chłopcy, w składzie: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Łukasz Ciorga, wykazali się słabszą formą, ostatecznie zajęli V miejsce. Remigiusz i Filip są uczniami czwartej klasy, a Łukasz trzeciej.

Opiekunem tenisistów była Danuta Strzelczyk.