fb Wirtualny spacer
27 czerwca 2018

II Nocny Bieg Świętojański

200 osób wystartowało w II Nocnym Biegu Świętojańskim.

W tym roku zawody podzielone zostały na trzy kategorie: bieg na dystansie 10 km, bieg na dystansie 5 km oraz nordic walking na dystansie 5 km. Dla tych ostatnich był to pierwszy raz, kiedy w Śmiglu mogli wziąć udział w sportowych zmaganiach.

Atmosfera od początku była znakomita, pomimo że warunki pogodowe dalekie były od idealnych. Chłód oraz przelotne opady deszczu nie przestraszyły jednak uczestników, którzy w doskonałych humorach przystąpili do rywalizacji, która momentami trwała do ostatnich metrów.

W biegu głównym, na 10 km, zwyciężył Szymon Krawczyk z Wolsztyna. Warto podkreślić, że jest to także triumfator cyklu biegów powstańczych, które były zorganizowane na początku roku. Wśród kobiet najlepsza była Milena Tomaszyk z Wonieścia. Na dystansie 5 kilometrów triumfowali Piotr Mikołajczak z Darnowa oraz Martyna Zielińska z Leszna. Pierwszym w historii zwycięzcą nordic walking na Ziemi Śmigielskiej został Sławomir Rosadziński z Leszna. Wśród kobiet triumfowała śmigielanka – Marysia Przybyłek.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie www.aktywny.smigiel.pl.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom, strażakom, policjantom, pracownikom ZGKiM w Śmiglu, wolontariuszom oraz sponsorom.

MM, fot. OKFIR

Zaadoptuj mnie Szkolenia dla przedsiebiorców Trasy Rowerowe Gminy Śmigiel Ciepłe Mieszkanie Plastiki
fundusz spójności Szkolenia Komputerowe Fundusze Rządowy Funduszu Inwestycji Lokalnych